Orioniści: ks. Generał Tarcisio Vieira zakończył wizytę w Polsce

orione-plW poniedziałek 7 listopada br. ks. Generał Tarcisio Vieira powrócił już do Rzymu. Punktem kulminacyjnym jego pobytu w Polsce było sobotnie spotkanie w Zduńskiej Woli z przełożonymi lokalnymi, proboszczami i kierownikami dzieł oriońskich w Polsce. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy za zmarłych Współbraci z całego Zgromadzenia przy naszym zakonnym grobowcu na cmentarzu zduńskowolskim. Ks. Generał złożył od siebie wieniec i znicz na grobowcu.

Następnie ks. Prowincjał Krzysztof Baranowski powitał ks. Generała w Kaplicy Trójcy Świętej czyli w miejscu, gdzie przed ponad 90-laty rozpoczęła się misja Księży Orionistów w Polsce. Przełożony Generalny dziękując za zaproszenie do Polski podkreślił, że przybywa jako następca Ks. Orione i pragnie realizować jak najwierniej jego charyzmat.

Na posiedzeniu w sali konferencyjnej ks. Generał, wychodząc od obrazu z przypowieści o zagubionej drachmie, przedstawił założenia swojej posługi i przekazał syntetycznie treści dokumentu ostatniej Kapituły Generalnej. Na koniec odpowiadał na pytania Współbraci, a po południu spotkał się z Radą Prowincjalną i postulantami.

W niedzielę rano uczestniczył we Mszy św. i wygłosił homilię dla Oriońskiego Instytutu Świeckiego, które w tych dniach miało swoje skupienie miesięczne i gościło w Warszawie swoją przełożoną generalną p. Ritę Orru.

Ks. Generał zapowiedział, że podczas następnej wizyty w Polsce będzie chciał nawiedzić pozostałe domy zakonne w naszej Prowincji, w tym te na Białorusi.  Już teraz serdecznie go zapraszamy!

Za: www.orione.pl