Orioniści: Warszawskie Obchody Święta Wolontariuszy, Darczyńców i Przyjaciół naszej Fundacji

Dnia 02 grudnia w Parafii św. Alojzego Orione w Warszawie przy ul. Williama Lindleya 12 odbyło się spotkanie z okazji obchodów Święta Wolontariuszy, Darczyńców i Przyjaciół naszej Fundacji. Obchody rozpoczęły się o godz.10.00 Mszą Świętą koncelebrowaną, której przewodniczył ks. Prowincjał Antoni Wita – przewodniczący Rady Fundacji. Po Eucharystii zaproszeni goście udali się do sali znajdującej się na terenie siedziby Fundacji, gdzie odbyła się II część obchodów.

Ksiądz Janusz Nowak prezes Fundacji omówił, przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej, główne kierunki działań i projekty realizowane przez naszą organizację. Zaproszeni goście mogli posłuchać listu z misji w Laare, jak również obejrzeć film nadesłany specjalnie na tę okoliczność, przedstawiający pracę naszych koordynatorek Moniki i Klaudii, które od września 2012 przebywają w Afryce i koordynują projekt adopcji na odległość dzieci z wioski Laare. Ogromnie się cieszymy ze była z nami Siostra Amabilis MMM (Siostra Orionistka), która spędziła w tym roku 3 miesiące w Kenii. Celem jej wizyty w Laare była pomoc Siostrze Alicji Kaszczuk w pracy misyjnej. Na spotkaniu byli również obecni rodzice Klaudii, za co im serdecznie dziękujemy.

Szczególnym gościem naszych obchodów była Pani Olga Morawska, autorka książek o tematyce górskiej i przewodników w serii „Małe wielkie podróże”. Po śmierci swojego męża, Piotra, w Himalajach, założyła fundację „Nagle sami”. Pani Olga opowiedziała zebranym o swojej Fundacji, która powstała po to, żeby pomagać ludziom po stracie najbliższych wrócić do życia. Powstała także po to, żeby zacząć przełamywać istniejący stereotyp, że po stracie najbliższej osoby jedyne co pozostaje do końca życia to rozpacz, czarny strój i powaga.

Pani Olga pięknie podkreśliła, że życie jest tylko jedno i nawet po trudnych doświadczeniach można się nim cieszyć. Zachęcamy do odwiedzenia strony Fundacji „Nagle sami”.

Kolejnym punktem programu były upominki od św. Mikołaja, a po nich poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim Przybyłym Gościom za ten wspólny czas radości i dziękczynienia za tyle dobra, które dzieje się każdego dnia.

Rada i Zarząd Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro

Więcej na: www.orionisci.rel.pl