Home Wiadomości Osoby konsekrowane z województwa świętokrzyskiego nagrodzone

Osoby konsekrowane z województwa świętokrzyskiego nagrodzone

Redakcja

Dwóch zakonników i zakonnica zostali wyróżnieni w regionalnym plebiscycie „Człowiek Roku 2016”.

W powiecie jędrzejowskim ten tytuł otrzymał cysters jędrzejowski Ojciec Jakub Zawadzki, zaś w powiecie skarżyskim franciszkanin Ojciec Rafał Kołodziejski. Natomiast  Siostra Elżbieta Kot Franciszkanka Rodziny Maryi otrzymała wyróżnienie w kategorii Pomoc Społeczna.

Ojciec Rafał Kołodziejski –  proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Skarżysku. Franciszkanin. Na nabożeństwa do tej świątyni przyjeżdżają wierni z całego powiatu. Organizuje liczne warsztaty muzyki religijnej, spotkania z nawróconymi (choćby z raperem Tao). U Franciszkanów co roku można podziwiać żywą szopkę, proboszcz współorganizuje Marsz Trzech Króli, jest bardzo lubiany. Szczególną sympatią darzą księdza młodzi ludzie.

Ojciec Jakub Zawadzki, zakonnik klasztoru cystersów w Jędrzejowie. Prowadzi wiele akcji charytatywnych, poprzez które pomaga dzieciakom. Dzieci przyznały mu nagrodę Gwiazda Szeryfa Unicef. Ukończył między innymi Akademię Świętokrzyską w Kielcach, język rosyjski biznesu w Instytucie Puszkina w Moskwie oraz teologię na Wyższym Seminarium Duchownym w Panewnikach. Zdobył ten tytuł także rok wcześniej tytuł w powiecie jędrzejowskim i w kategorii Religia oraz Belfra roku 2015.2016. Jest osobą otwartą do ludzi. Pomaga ludziom, nie tylko duchowo. Troszczy się o parafian organizując wiele wyjazdów, organizuje świąteczną pomoc dla biednych z parafii, doradza w kancelarii, gdy są trudności. Zawsze uśmiechnięty, mimo obowiązków. Pracuje w szkole i przedszkolu, zdobi klasztor przepięknymi kompozycjami kwiatowymi. Zawsze wysłucha i doradzi.

Siostra Elżbieta Kot Dyrektor Placówki Opiekuńczo -Wychowawczej „Nasz Dom” w Ostrowcu, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. W domu dziecka mieszka obecnie około 30 dzieci, placówka musi zostać wyremontowana i dostosowana do nowych przepisów. Siostry samodzielnie szukają sponsorów i dodatkowych pieniędzy, które pozwolą na dokończenie prac na terenie placówki.

Za: Echo Dnia
Foto: Echo Dnia

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda