Home WiadomościZ kraju Ośrodek im. ks. Mieczysława

Ośrodek im. ks. Mieczysława

Redakcja

Parafialny Ośrodek Nowej Ewangelizacji im. ks. Mieczysława Tylutkiego już funkcjonuje.

Ta inicjatywa powstała po to, aby pielęgnować “charyzmat spotkania”, jaki w parafianach starał się zaszczepiać przez całe swoje kapłańskie życie śp. ks. Mieczysław Tylutki. Księża salwatorianie wraz z wiernymi z parafii św. Brata Alberta powołali do życia Parafialny Ośrodek Nowej Ewangelizacji, który nosi imię zmarłego przed rokiem proboszcza. 

– Stworzyliśmy propozycję dla wszelkich grup odbiorców, tak aby zarówno dzieci, młodzież, studenci, jak i dorośli, i seniorzy mogli tu znaleźć coś dla siebie – mówi Piotr Gregorczyk, jeden z koordynatorów inicjatywy.

Jak podkreślają pomysłodawcy projektu, centrum jest otwarte dla każdego, bez względu na wiek czy stopień zaangażowania w życie religijne. – Nawet jeśli ktoś jest niewierzący, to zapraszamy. W pełni to szanujemy. Na każde spotkanie można przyjść, przysiąść się i po prostu posłuchać. Można też w każdej chwili wyjść – opowiada ks. Rafał Główczyński.

Ośrodek im. ks. Mieczysław to też oferta dla tych, którzy nie odnajdują się w dotychczasowych formach duszpasterstwa działającego na terenie parafii św. Brata Alberta. – Wiemy od parafian, że choć te formy, które są obecne na terenie naszej parafii, są wartościowe i ciekawe, to niektórzy chcieliby się zaangażować, ale jeszcze nie wiedzą dokładnie jak. Tutaj będą to mogli odkryć bez żadnej presji czy narzucania kierunku – wyjaśnia ks. Rafał.

Wszystkie przedsięwzięcia podejmowane w ramach Parafialnego Ośrodka Nowej Ewangelizacji im. ks. Mieczysława Tylutkiego SDS można znaleźć na stronie www.tylutkisds.pl

Łukasz Sianożęcki
Za: elblag.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda