Home WiadomościZ kraju Pallotyni: Co się dzieje w Ołtarzewie?

Pallotyni: Co się dzieje w Ołtarzewie?

Redakcja

Podczas gdy niektórzy powoli zaczynają pakowanie przed Pallotyńskim Spotkaniem Młodych w Ołtarzewie…

… inni już tam są i ciężko pracują. Od poniedziałku w Ołtarzewie trwają warsztaty muzyczne i medialne. Dla wielbicieli śpiewu i muzyki organizatorzy przygotowali warsztaty muzyczne, które prowadzi ks. Radosław Wileński SAC. Pod przewodnictwem Ks. Radka młodzi przygotowują się muzycznie na rozpoczęcie już VI Pallotyńskiego Spotkania Młodych. Diakonia muzyczna od lat towarzyszy spotkaniom nadając im wspaniały klimat. To właśnie ich piękny śpiew buduje cudowną atmosferę modlitwy podczas wieczornego nabożeństwa, modlitw porannych czy Mszy św. Ostatnie 3 dni to dla diakoni muzycznej czas ciężkiej pracy, ćwiczeń, ale także modlitwy i zabawy. Połączeni wspólną pasją do muzyki oraz miłością do Boga wytrwale trenują przed rozpoczęciem Pallotyńskiego Spotkania Młodych, które już w najbliższy piątek.

Jak co roku na PSM-ie działa także dzielnie ekipa medialna. Od poniedziałku w Ołtarzewie trwają również warsztaty medialne, podczas których młodzi mają okazję poznać tajniki pracy dziennikarza. Łącząc przyjemne z pożytecznym uczestnicy warsztatów uczą się jak pisać notatkę prasową, jak tworzyć informację dźwiękową, jak prezentować się przed kamerą, jak poprawnie i czysto mówić. A wszystko to pod czujnym okiem profesjonalistów. Warsztaty medialne prowadzą: Marek Zając- dziennikarz TVP, Paweł Gadomski- dziennikarz TVP i Wiadomości, Sylwia Sułkowska z Polskiego Radia, Marek Kreft-lektor, technik, realizator radiowy, Mateusz Lipka- dziennikarz radiowy, Maria Krystyna Kozłowska- polonistka a także Ks. Łukasz Gołaś SAC od lat związany medialnie z Pallotyńskim Spotkaniem Młodych. Obok poznawania „od kuchni” pracy dziennikarza, młodzi uczestniczą także wspólnie w Liturgii Godzin, Eucharystii oraz modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

Efekty pracy uczestników warsztatów medialnych i muzycznych będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć już w najbliższy piątek w trakcie VI Pallotyńskiego Spotkania Młodych.

Renata Wieczorkowska, Biuro Prasowe PSM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda