Home WiadomościZ kraju Pallotyni: Koronawirus w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie

Pallotyni: Koronawirus w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie

Redakcja

Poinformował o tym w niedzielę wieczorem rektor pallotyńskiego seminarium ks. Mirosław Mejzner SAC.

Wieczorem 5 kwietnia rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie poinformował na portalu społecznościowym, że zarażonych jest sześciu braci. Wobec powyższego cała wspólnota seminaryjna pozostaje w ścisłej kwarantannie przez najbliższe dwa tygodnie. 

W tym czasie nikt nie może wchodzić na teren WSD ani nikt z niego wychodzić. Dla wiernych zamknięty jest również kościół seminaryjno-parafialny.

“Pallotyńskie seminarium jest dużą i zwartą społecznością. Od początku zastosowaliśmy wszelkie środki ostrożności wydane przez Rząd RP i Episkopat Polski. Kontakty ograniczyliśmy do niezbędnego minimum. Od 21 marca we Mszach św. w kościele nie uczestniczą członkowie wspólnoty, poza duszpasterzami parafialnymi. Zawiesiliśmy również prace budowlane związane z »remontem stulecia«. Mieliśmy nadzieję, że uda się przetrwać ten trudny czas bez zarażenia. Stało się jednak inaczej” – napisał ks. Mirosław Mejzner SAC.

Ksiądz rektor poinformował, że zarażeni bracia czują się dobrze i mają niegroźne objawy: stan podgorączkowy, suchy kaszel, utratę węchu i smaku, zmęczenie. “Ufamy, że wszyscy wyjdziemy z tego cało i zdrowo” – napisał rektor.

Mimo zaistniałej sytuacji nadal zaprasza do wspólnej, wytrwałej modlitwy w intencji ustania pandemii. Codziennie w godzinach 20-21 na stronie seminarium transmitowana jest adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z modlitwą różańcową i Apelem Jasnogórskim.

“Dziękujemy, że modlicie się razem z nami! Mimo osłabionych sił będziemy kontynuować to duchowe pukanie do Bożych drzwi. Modlimy się codziennie za chorych oraz o potrzebne siły dla służby zdrowia, władze rządowe i samorządowe, wolontariuszy i wszystkich ludzi niosących pomoc innym. Modlimy się za Dobrodziejów Seminarium, aby Pan Bóg wynagrodził im wszelkie dobro. O łaskę nieba prosimy dla tych, którzy odeszli do wieczności” – zapewnia ks. Mirosław Mejzner SAC.

Przypomina też o “telefonie duchowym WSD”: 796 680 317, przy którym codziennie pełniony jest dyżur od godz. 14 do godz. 17.

Za: www.warszawa.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda