Home WiadomościZ kraju Pallotyni: Nowy Przełożony Prowincji Chrystusa Króla

Pallotyni: Nowy Przełożony Prowincji Chrystusa Króla

Redakcja

Rada Generalna Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, zgodnie z Prawem SAC (nr 136), zatwierdziła 25 stycznia br. rezultat głosowania decydującego na urząd Przełożonego prowincjalnego Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.

Przełożonym prowincjalnym kadencji 2017-2020 został wybrany ks. Zenon Hanas SAC. GRATULUJEMY

* * *

Ks. Zenon Hanas (ur. 16 czerwca 1963 w Legionowie[1]) – rzymskokatolicki duchowny, znawca mass-mediów; w latach 2004-2010 wicegenerał pallotynów.

Ksiądz Zenon Hanas święcenia kapłańskie przyjął 6 maja 1989 w Ołtarzewie z rąk kard. Józefa Glempa. Ukończył studia teologiczne w Ołtarzewie i na KUL oraz studia filozoficzne zakończone doktoratem w dziedzinie komunikowania społecznego w Instytucie Mediów i Komunikacji Społecznej w Hochschule für Philosophie w Monachium. W latach 1996-1999 był redaktorem naczelnym Wydawnictwa Apostolicum w Ząbkach. W latach 1999-2004 pełnił funkcję wiceprowincjała pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla. Wykładał na UKSW w Warszawie i w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie.

W latach 2004-2010 był wikariuszem generalnym (wicegenerałem) w Zarządzie Generalnym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księży Pallotynów) w Rzymie.

Ks. Hanas jest autorem szeregu publikacji na temat zastosowania współczesnych mediów komunikacyjnych w duszpasterstwie oraz jest członkiem “Deutsche Gesellschaft für Publizistik- und Kommunikationswissenschaft”.

Kierunki badań naukowych: zależności między komunikowaniem społecznym a kulturą danego społeczeństwa.

pallotyni.org/wikipedia.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda