Home WiadomościZ kraju Pallotynka kolejnym kapitanem ewangelizacji na Barce

Pallotynka kolejnym kapitanem ewangelizacji na Barce

Redakcja

Tylko pragnienie i przyjęcie Bożej miłości może dać prawdziwe świadectwo i odwagę, by naśladować Chrystusa – przekonywała s. Monika Cecot SAC. W niedzielę wieczorem pallotynka była prelegentem pierwszej w tym roku Ewangelizacji na Barce.

W swojej prelekcji zakonnica odwołała się do czytań z liturgii dnia i wskazała, że założyciel jej zgromadzenia, Wincenty Pallotti, uczy trzech działań w wierze rozpoczynających się na literę P – pytania, pragnienia i przyjmowania. Odniosła się do fragmentu Pisma św., w którym Jezus spytał apostołów czego szukają, a oni również odpowiedzieli Mu pytaniem.

– Pallotti też był człowiekiem, który nieustannie pytał o to, jak znaleźć człowieka. Miał ogromną pasję do poznawania Boga. Cały czas jak najlepiej chciał z miłością Pana Boga docierać do człowieka – mówiła siostra.

Zachęciła zebranych, by w swoim życiu wracali do pytania Jezusa do uczniów: “Czego szukacie?”. – W tym pytaniu jest wielkie pragnienie nieskończoności. I tego też uczy nasz założyciel. Pragnienia, które w sobie nosimy dają nam skrzydła. Tam, gdzie nie możemy dotrzeć osobiście, docierajmy na skrzydłach pragnienia” – mówiła.

Przypomniała przy tym słowa Jezusa do uczniów: “Chodźcie i zobaczcie”. – Zapragnij, spróbuj, a zobaczysz, jak wielkie rzeczy Pan Bóg przygotował tym, którzy chcą pójść i pragną Go poznawać głębiej. Tym, którzy chcą iść do drugiego człowieka i razem otwierać się na Boga – tłumaczyła.

S. Monika przywołała po raz kolejny przykład życia Pallotiego. – Pragnienia stały się dla niego drogą do świętości. On je rozeznawał w świetle Bożego słowa. Rozeznawał także przez kierownictwo duchowe, spowiedź oraz wszystkie te praktyki, które są dostępne również dla nas – powiedziała.

Jak podkreśliła, apostolstwo nie skończy się aż do momentu, kiedy każdy człowiek doświadczy tego, że jest kochany. – Warto zaufać temu, że Pan Bóg rzeczywiście przychodzi do nas poprzez nasze dobre pragnienia, poprzez nasze pasje – zauważyła. Dodała, że tym, co najbardziej syci pragnienia człowieka, jest Boża miłość.

Spotkanie ewangelizacyjne organizuje Krakowska Żegluga Pasażerska, wspólnota namARKA oraz Fundacja nowohuckie.PL i Radio Pallotti.FM.

Źródło: KAI, luk / Kraków

Za: www.diecezja.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda