Pallotyńskie Czuwanie Młodych 2014 na Dolinie Miłosierdzia i Jasnej Górze

Co roku w październiku, młodzi ludzie z całej polski przyjeżdżają do Częstochowy. Chcą wspólnie modlić sie, słuchać konferencji, wpatrywać się w niezwykły wizerunek Maryi na Jasnej Górze.

W tym roku przyjechało ponad 450 osób. Hasłem spotkania było: „ Na chwałę”, a tematem przewodnim słowa św. Ireneusza „Chwałą Boga jest człowiek żyjący”.

Na początku spotkania w Dolinie Miłosierdzia, ks. Wojciech Świderski SAC przywitał wszystkich uczestników.

Po pierwszym przełamaniu lodów i koronce do Bożego Miłosierdzia, wszyscy mogli najeść się do syta ulubionym daniem pallotyńskiej młodzieży – bigosem. Kiedy już młodzi ludzie zaspokoili swój głód, przeszliśmy wspólnie na Jasną Górę. Najpierw udaliśmy się do kaplicy św. Józefa. Tam ks. Krzysztof Wernicki SAC wygłosił konferencję na temat Chwały Bożej: „Chwałą Boga jest jego obecność, miłość, miłosierdzie, krzyż, przebaczenie, cierpienie… Jesteś stworzony na chwałę Pana Boga”. Później miał miejsce koncert uwielbienia, który poprowadziła Diakonia Muzyczna PSM. Gdy na zegarze pojawiła się godzina 20.50, przyszedł czas na Apel Jasnogórski. Następnie, po apelu, już w kaplicy Matki Bożej, była krótka animacja muzyczna, przygotowująca nas na rozważanie, które poprowadziła s. Danuta Przybyłek SAC. Później każdy mógł spotkać się osobiście z Jezusem w adoracji Najświętszego Sakramentu i w sakramencie spowiedzi. Ważnym punktem czuwania był różaniec w intencji nowych powołań. Po północy przyszedł czas na najważniejsze spotkanie tego wieczoru. Eucharystii przewodniczył ks. wiceprowincjał Adam Kamizela SAC. W homilii ks. Wojciech Świderski SAC podsumował całe czuwanie i jeszcze raz zaprosił każdego do życia na chwałę Boga. Na koniec każdy z uczestników otrzymał krzyż z napisem AIDG.

Czuwanie było okazją do wielu rozmów, modlitwy, rozeznawania swojego powołania oraz rozpalenia pragnienia życia na Chwałę Boga. Organizatorami były Pallotyńskie Ośrodki Powołań, przy współpracy kleryków pallotyńskich. Oprawę muzyczną spotkania animował zespół „Guadalupe”. Wszystkim, którzy brali udział oraz byli odpowiedzialni za czuwanie, składamy wyrazy podziękowania. Serdeczne dzięki składamy naszym duszpasterzom, którzy zorganizowali przyjazd na czuwanie z następujących wspólnot (również diecezjalnych): Ostrołęka, Kielce, Radom, Otwock, Warszawa, Czarna, Wałbrzych, Gdańsk, Kutno, Chełmno, Rudnik, Zakopane, Pisz, Lublin, Bielsko-Biała, Sierpc, Przedborowa, Ząbkowice Śląskie i Sosnowiec. Już teraz zapraszamy i przypominamy o kolejnym czuwaniu w Dolinie Miłosierdzia i na Jasnej Górze, a to w nocy z 14 na 15 marca. AIDG!

Al. Jan Modrzejewski SAC, ks. Michał Wójciak SAC [PN]

Za: InfoSAC 03/11/2014 [28]