Home WiadomościZ kraju Pallotyńskie Światowe Dni Młodzieży – 20 lipca 2016 r.

Pallotyńskie Światowe Dni Młodzieży – 20 lipca 2016 r.

Redakcja

pallotyni.orgDługo oczekiwane Pallotyńskie Światowe Dni Młodzieży można uznać za rozpoczęte. Choć dopiero dziś jest dzień spotkania, lokowania w rodzinach na terenie czterech parafii pallotyńskich (Ołtarzew, Ożarów Mazowiecki, Otwock i Warszawa-Skaryszewska), to młodzi z całego świata zjeżdżają się już od kilku dni. I tak w sercu pallotyńskiego świata – Ołtarzewie – gościmy grupę z Urugwaju, siostry od aniołów z Polski z młodzieżą z Litwy, księży z Rwandy i Kongo, siostry pallotynki z Indii, Rwandy i Polski oraz grupę z Białorusi i kilku pojedynczych pielgrzymów z innych państw. Ożarów przyjął grupę z Brazylii i Wenezueli.

Na terenie parafii otwockiej zamieszkają młodzi z Ukrainy i Australii, a na warszawskiej Pradze Słowacy i pielgrzymi z Wybrzeża Kości Słoniowej. Ci, którym udało się przybyć już wcześniej, nie tracili czasu i – w towarzystwie świetnie przygotowanych wolontariuszy zwiedzali Warszawę i jej okolice:
Żelazową Wolę, Łowicz, Niepokalanów.

W Ołtarzewie, działa Centrum Dowodzenia pod kierunkiem ks. Wojciecha Świderskiego SAC i ks. Michała Wójciaka SAC, z pomocą licznych księży, kleryków i siostry pallotynki. Poza wolontariuszami, ciężko pracują także dwie diakonie, znane w pallotyńskim świecie z PSM-ów: Pallotyńska Diakonia Muzyczna pod opieką ks. Radosława Wileńskiego SAC oraz Diakonia Taneczna pod opieką s. Mirki Jakubowskiej CSA.

Wieczorem nastąpiło uroczyste rozpoczęcie Pallotyńskich Światowych Dni Młodzieży. Z jednej strony ołtarza w Pallotyńskim Seminarium stanęło ok. dziesięciu kapłanów różnych narodowości, a z drugiej niemal setka młodzieży i sióstr także z różnych stron świata. Nasza modlitwa łączyła się z tą płynącą z pozostałych trzech parafii, gdzie także byli obecni przedstawiciele organizatorów. Po Mszy był czas na spontaniczne zapoznanie się ze sobą, przy konsumpcji ciast przyniesionych przez niezawodnych parafian. Pallotyńskie Światowe Dni Młodzieży uważamy za otwarte!

S. Agata Hulak SAC

Za: www.pallotyni.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda