Home WiadomościZ kraju Pallotyńskie zawierzenie na Jasnej Górze

Pallotyńskie zawierzenie na Jasnej Górze

Redakcja

Z modlitwą zawierzenia na Jasną Górę przybyli uczestnicy Zebrania Generalnego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, z 12 krajów świata, wraz z nowym, wczoraj wybranym 23. przełożonym generalnym ks. Zenonem Hanasem.

– Mamy głębokie przekonanie, że przybywamy do miejsca szczególnego dla całego Kościoła. Wiemy, że tu modlił się też Jan Paweł II, który zmienił bieg świata – zauważył ks. Hanas. Dodał, że pallotyni w swój charyzmat mają mocno wpisany rys maryjny. – Czcimy Maryję jako Królową Apostołów. Scena ewangeliczna Zesłania Ducha Świętego, gdy Maryja jest zgromadzona wraz z uczniami, z kobietami też (czasami o tym zapominamy), a niewiasty są przedstawicielami laikatu, osób świeckich, co dla nas jest bardzo ważne, jest nam szczególnie bliska – powiedział przełożony generalny. Podkreślił, że „obecność Maryi, która zaprasza wszystkich, by razem z Nią się modlić do Jezusa i przez Jezusa, jest bardzo mocno zakorzeniona w pallotyńskiej tradycji”.

Nowy pallotyński generał wyznał, że także osobiście dla niego Jasna Góra to miejsce wyjątkowe, z którym związany jest przede wszystkim przez udział w pieszych pielgrzymkach z Warszawy, na których wychowywał się.

Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego założył św. Wincenty Pallotti w 1.połowie XIX wieku. Pallotyni charakteryzują się licznymi dziełami duszpasterskimi i misyjnymi na wszystkich kontynentach oraz promowaniem współpracy z ludźmi świeckimi. Na całym świecie skupiają się w 406 wspólnotach tworzonych przez ok. 2 tys. księży i braci.

Patronką Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, którego integralną częścią są pallotyni, jest Maryja, Królowa Apostołów. Współpracowała Ona w sposób wyjątkowy w zbawczej misji swego Syna i stanowi dla wszystkich członków Zjednoczenia niezwykły wzór apostolskiej gorliwości.

Izabela Tyras @JasnaGóraNews

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda