Home WiadomościZ kraju Papieskie Orędzie na Światowy Dzień Pokoju

Papieskie Orędzie na Światowy Dzień Pokoju

Redakcja

RVBóg nie jest obojętny! Dla Boga ludzkość jest ważna, Bóg jej nie opuszcza! Na początku nowego roku chciałbym, aby to moje głębokie przekonanie towarzyszyło życzeniom obfitego błogosławieństwa i pokoju, pełnym nadziei na przyszłość każdego mężczyzny i kobiety, każdej rodziny, ludu i narodu świata, a także szefów państw i rządów oraz zwierzchników religijnych. Nie tracimy bowiem nadziei, że w roku 2016 wszyscy będziemy, na różnych poziomach, mocno i ufnie zaangażowani w realizowanie sprawiedliwości i w działania na rzecz pokoju. Tak, pokój jest darem Boga i dziełem ludzi. Pokój jest darem Boga, ale powierzonym wszystkim mężczyznom i kobietom, którzy są powołani do jego realizacji”.

(Fragment papieskiego Orędzia na Światowy Dzień Pokoju’2016)

* * *

Jak każdego roku Ojciec święty kieruje słowo na pierwszy dzień Nowego Roku. Jest ono zawsze zaproszeniem do refleksji nad budowaniem wspólnoty miłości z Bogiem i z drugim człowiekiem. Tekst Orędzia na najbliższy Światowy Dzień Pokoju 1 stycznia 2016 znajduje się pod tym linkiem.

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda