Home WiadomościZ kraju Parafia w Archidiecezji Białostockiej powierzona została na stałe jezuitom

Parafia w Archidiecezji Białostockiej powierzona została na stałe jezuitom

Redakcja

W dniu dzisiejszym, 29 lipca 2019, została podpisana umowa pomiędzy Archidiecezją Białostocką a Prowincją Wielkopolsko-Mazowiecką Towarzystwa Jezusowego w sprawie powierzenia jezuitom na stałe parafii pw. św. Stanisława Kostki w Wasilkowie k/Białegostoku. W Kurii Archidiecezjalnej umowę podpisali Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC oraz Przełożony Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Ojciec Tomasz Ortmann SJ.

Erygowanie parafii zostało ustalone na 18 września 2019 roku, a plac pod budowę kościoła jest już przygotowywany przy ul. Nadawki. Działalność parafialna będzie na razie prowadzona w wynajętym w pobliżu lokalu na osiedlu „Dolina Cisów”.

W artykule 8. umowy czytamy, że „przy Parafii i domu zakonnym mogą i powinny być prowadzone własne dzieła duszpasterskie należące do apostolskiego charyzmatu Towarzystwa Jezusowego”. W planach jest więc działalność Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego, który mamy nadzieję zbudować dzięki wsparciu naszych darczyńców.

W Białymstoku i w jego okolicach mamy wielu przyjaciół i współpracowników w misji powierzonej nam przez papieża Franciszka. Wśród nich działającą prężnie od wielu lat Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego.

Tę nową inicjatywę, potwierdzoną przez Ojca Generała i wynikającą zarówno z długich naszych starań jak i z zaproszenia skierowanego do Towarzystwa Jezusowego jeszcze za poprzedniego Pasterza Archidiecezji, polecamy wstawiennictwu św. Stanisława Kostki oraz modlitwom wiernych.

Foto: o. Paweł Bucki SJ

Za: jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda