Home WiadomościZ kraju Parafianie wypuścili w niebo wielki różaniec. “Wraz z Nim pofrunęły do nieba wszystkie nasze sprawy”

Parafianie wypuścili w niebo wielki różaniec. “Wraz z Nim pofrunęły do nieba wszystkie nasze sprawy”

Redakcja

W parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie prowadzonej przez Księży Sercanów z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości po Mszy Św. o godz. 11.30 parafianie wyszli w uroczystej procesji niosąc wielki różaniec, który wypuścili w niebo.

Jeden z parafian mówi o celu tej akcji: “Wraz z Nim pofrunęły do nieba wszystkie nasze sprawy, przede wszystkim modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków, o pomyślność i Boże prowadzenie”.

Parafianin z Bełchatowa powiedział także o swoich prośbach, które wspólnota parafialna zaniosła do nieba razem z różańcem: “Byśmy potrafili mądrze korzystać z danej Nam wolności i dumnie oraz właściwie okazywać swój patriotyzm, szacunek i przywiązanie do polskich barw, tradycji, a przede wszystkim wiary. Byśmy z dumą i odwagą nieśli Jezusa do swoich środowisk w pracy, na uczelni, w rodzinie i wszędzie tam gdzie Pan Bóg nas posyła”.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda