Home WiadomościZ kraju Pasjoniści: 47. Kapituła Generalna

Pasjoniści: 47. Kapituła Generalna

Redakcja

6 października o godzinie 11.00 Mszą św. w bazylice świętych Jana i Pawła w Rzymie rozpoczyna się 47. Kapituła Generalna Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa (Pasjonistów). Tematem przewodnim będzie: „Odnowa naszej misji: Wdzięczność, Proroctwo, Nadzieja„, a głównymi celami Kapituły jest dokonanie przeglądu i oceny dotychczasowego życia i misji pasjonistów oraz planowanie na przyszłych działań i wybór zarządu, który będzie kierować Zgromadzeniem do 2024 roku.

Przez 300 lat historii Zgromadzenia, z czterema wyjątkami, Kapituły odbywały się zawsze w Rzymie w Domu Generalnym zgromadzenia na Monte Celio. Tak będzie i w tym roku. Około 85 członków Zgromadzenia weźmie udział jako delegaci w głosowaniach, a około trzydziestu będzie uczestniczyć w charakterze tłumaczy, sekretarzy i personelu pomocniczego. To dale w sumie razem ze wspólnotą miejscową 140 osób z całego świata. Naszą prowincję reprezentuje o. Łukasz Andrzejewski – prowincjał z prawem głosu, oraz o. Radosław Mucha i o. Mirosław Lesiecki, którzy będą pracować w sekretariacie Kapituły.

Podczas Kapituły pasjoniści będą mieli także specjalną audiencję u Ojca Świętego, który będzie również zajęty Synodem ds. Młodzieży, ale który hojnie zgodził się spotkać z nami.

Relacje z obrad można będzie znaleźć na stronie Kurii Generalnej w języku włoskim, angielskim i hiszpańskim (www.passiochristi.org), a po polsku na naszych stronach na Facebook’u (www.facebook.com/pasjonisci/) i Twitterze (https://twitter.com/pasjonisci_cp).
Zachęcamy do modlitwy i śledzenia prac Kapituły.

Za: www.passio.info.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda