Home WiadomościZ kraju Pasjoniści: Kult Świętej Gemmy się rozwija

Pasjoniści: Kult Świętej Gemmy się rozwija

Redakcja

11 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy 115. rocznicę narodzin dla nieba Świętej Gemmy Galgani, mistyczki i stygmatyczki związanej z rodziną pasjonistowską. Z tej okazji w warszawskim klasztorze Pasjonistów na Grochowie odbył się kolejny wieczór modlitewny ze Świętą Gemmą. Uczestniczyły w nim 53 osoby.

Tego typu spotkania modlitewne odbywają się raz w miesiącu (z wyjątkiem lipca i sierpnia) od września 2014 roku. Zawsze rozpoczynają się o godz. 19.30 adoracją Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwami i śpiewami na cześć Świętej Gemmy. O godz. 20.00 odprawiana jest Eucharystia ze słowem Bożym o Świętej Gemmie, a na zakończenie oddajemy cześć relikwiom świętej. Do spotkania można przygotować się przez 9-dniową nowennę odmawianą indywidualnie. Szczegóły znajdziemy na www.swietagemma.pl.

20 kwietnia Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji w Kłodzku przyjęły relikwie Świętej Gemmy i otaczają ją szczególnym nabożeństwem.

Oto relacja z wydarzenia: swidnica.gosc.pl

Święta Gemma żyje!

Za: www.passio.info.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda