Pasterka i dzielenie się opłatkiem dla zakładu karnego i służb mundurowych

W czwartek, 21.12.2018 roku, w Iławskim Zakładzie Karnym odbyła się pasterka z udziałem ks. bp. Jacka Jezierskiego, Biskupa Elbląskiego, przygotowana z więźniami przez kapelana ZK o. Tadeusza Rzekieckiego OMI. W wydarzeniu tym uczestniczyli: o. Jan Dezydriusz Pol OFM z biura Naczelnego Kapelana Więziennictwa RP; ks. Piotr Towarek, kapelan biskupa; ks. Jarosław Gościński, proboszcz parafii grecko-katolickiej w Iławie oraz nasi domownicy: o. superior, o. kapelan i o. proboszcz.

W sali gimnastycznej została zaimprowizowana kaplica, wraz ze świątecznym wystrojem, aby większa liczba osadzonych mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu. W Mszy świętej pod przewodnictwem Biskupa Elbląskiego brali również udział pracownicy Służby Więziennej ZK w Iławie, na czele z dyrekcją: Dyrektorem ZK mjr Jarosławem Stawskim wraz z zastępcami. Po Eucharystii i podziękowaniach Biskupowi ze strony jednego z osadzonych nastąpiło poświęcenie i dzielenie się opłatkiem.

Po zakończeniu pierwszej części, w położonym nieopodal ZK kasynie więziennym, miała miejsce jej kontynuacja w postaci 5. opłatka dla służb mundurowych miasta Iławy, w którym wzięli udział przedstawiciele służb, władz samorządowych (Wójt Gminy Wiejskiej Iława: Krzysztof Harmaciński oraz Zastępca Burmistrza Iławy: Dorota Kamińska) oraz niektórzy proboszczowie naszego miasta. Całość oprawy muzycznej w czasie tego drugiego wydarzenia zapewniał iławski zespół „Iława Gospel Singers”. Dyrektor ZK w swoim słowie podziękował o. Tadeuszowi Rzekieckiego OMI, kapelanowi ZK w Iławie, za podjęcie przed 5. laty tej inicjatywy.

Dzięki życzliwości dyrekcji ZK w Iławie, w porozumieniu z kapelanem o. Tadeuszem, gościć będziemy w naszym domu zakonnym na wigilii i pasterce 3. więźniów, którzy na ten czas otrzymają przepustki z ZK. Będzie to niejako kontynuacja wcześniejszych spotkań opłatkowych i wydarzenie wpisujące się w inicjatywę konkretnego bycie z ubogimi naszego iławskiego domu, w ramach przygotowań do 100. lecia prowincji.

Gdy tylko pojawią się zdjęcia z tego wydarzenia zamieścimy odpowiedni link.

Za: ilawa.oblaci.pl