Home WiadomościZ kraju Paulini: Wysokie odznaczenie węgierskie dla o. Romana Majewskiego

Paulini: Wysokie odznaczenie węgierskie dla o. Romana Majewskiego

Redakcja

O. Roman Majewski, przeor klasztoru na Jasnej Górze został odznaczony Krzyżem Średnim Orderu Węgierskiego. Order, przyznany na wniosek Marszałka Parlamentu Węgierskiego Laszló Kövéra, wręczył osobiście Prezydent Węgier Janos Áder. Uroczystość miała miejsce w Parlamencie Węgierskim w Budapeszcie we wtorek, 23 października, o godz. 10.00 w obecności Marszałka Laszló Kövéra i premiera Viktora Orbána.

To wysokie odznaczenie państwowe zostało przyznane o. Romanowi Majewskiemu w dowód uznania wyjątkowych zasług w dziedzinie pielęgnowania polsko-węgierskich kontaktów historycznych i społecznych.

Po uroczystości Marszałek Zgromadzenia Narodowego wydał uroczysty obiad na cześć przeora Klasztoru Jasnogórskiego.

Na wniosek premiera Viktora Orbána zostały przyznane również inne odznaczenia: Krzyż Wielki Orderu Zasługi Węgier Andrzejowi Wajdzie; Krzyż Średni Orderu Zasługi Węgier Ministrowi Mikołajowi Dowgielewiczowi, do niedawna ministrowi ds. europejskich w MSZ RP; ambasadorowi w Kuwejcie Januszowi Szwedowi.

Wysokie odznaczenia węgierskie dla Polaków zostały nadane z okazji Śwęta Narodowego Węgier.

o. Stanisław Tomoń 
BPJG/ mś, dr 

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda