Home WiadomościZ kraju Paulini: Zanim Maryja nawiedzi diecezję płocką

Paulini: Zanim Maryja nawiedzi diecezję płocką

Redakcja

paulini.plOjcowie paulini przygotowujący się do posługi duszpasterskiej w ramach zbliżającej się peregrynacji kopii Ikony Jasnogórskiej po diecezji płockiej modlili się w piątek, 5 czerwca na Jasnej Górze.

O godz. 8.45 została odprawiona Msza św. przed Cudownym Obrazem pod przewodnictwem o. Mariusza Tabulskiego, definitora generalnego Zakonu Paulinów. (posłuchaj: powitanie, homilia) Następnie miało miejsce spotkanie w Kaplicy Różańcowej.

„Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze bezpośrednie przygotowania do misji ewangelizacyjnej w diecezji płockiej – mówi o. Mariusz Tabulski – Podczas Mszy św. modliliśmy się w Kaplicy Matki Bożej prosząc, aby ta misja słowa, przygotowania parafii w diecezji płockiej, była w duchu maryjnym, jasnogórskim, byśmy byli pokornymi sługami tego słowa. I to jest najważniejsze, co mogliśmy zrobić, zanim rozpoczniemy od 20 czerwca pomaganie diecezji płockiej w tym nawiedzeniu”.

„Została wybrana 23-osobowa grupa paulińskich rekolekcjonistów, którzy w ciągu całego roku czyli od 20 czerwca br. do 11 czerwca 2016 roku, będą słowem w ramach misji przygotowywać poszczególne parafie. Również dwaj ojcowie: o. Krzysztof Grzesica i o. Stanisław Jarosz zostali ustanowieni kustoszami obrazu, który, jak przypomnę od 1957 roku peregrynuje po parafiach w diecezjach w Polsce” – informuje definitor generalny Zakonu Paulinów.

Jak przypomina o. Mariusz Tabulski to już jest drugie nawiedzenie. Pierwsze rozpoczęło się 26 sierpnia 1957 roku, zakończyło się w roku 1983 roku. Drugie, przygotowujące do obchodów jubileuszu roku 2000, rozpoczęło się w roku 1985 i trwa nadal. W najbliższą niedzielę, 7 czerwca kończy się roczne nawiedzenie archidiecezji warszawskiej, a od 20 czerwca rozpoczyna się peregrynacja Jasnogórskiej Ikony po diecezji płockiej.

„Biskup płocki Piotr Libera, bardzo pięknie w swoim liście napisał, że potrzebujemy obudzenia, obudzenia ducha parafii, duszpasterzy, parafian, obudzenie na nowo ducha wiary, pojednania, ale też solidarności wzajemnej, szukania pomocy dla tych, którzy są ubodzy, chorzy, cierpiący, którzy nie mają pracy, którzy są pogubieni, więc z taką nadzieją ruszamy, żeby pomagać budzić ducha tych ludzi, którzy są spragnieni też obecności Matki Bożej” – powiedział o. Tabulski.

Art. ze str. jasnagora.com 

Za: www.paulini.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda