Home WiadomościZ kraju Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II w Diecezji Tarnowskiej

Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II w Diecezji Tarnowskiej

Redakcja

Trwająca od Niedzieli Bożego Miłosierdzia peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II w Diecezji Tarnowskiej w dniach 19-20 października miała miejsce w pięknej kuracyjnej miejscowości Krynica Zdrój.

Wielu kuracjuszy skorzystało z kilkudniowych rekolekcji, jakie prowadzili księża Saletyni. Swymi naukami rekolekcjoniści przygotowali wiernych na powitanie obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii głosicieli Miłosierdzia Bożego. W nabożeństwie drogi krzyżową ulicami miasta w godzinach już wieczornych, pomimo deszczowej pogody uczestniczyło wielu mieszkańców Krynicy oraz kuracjuszy.

W sobotę 19 października na uroczystość powitania obrazu i relikwii przybył ordynariusz diecezji tarnowskiej bp. Andrzej Jeż. W uroczystości uczestniczyły licznie siostry zakonne z wielu zgromadzeń. Właśnie siostry zakonne podawały relikwie wiernym do ucałowania po zakończonym wieczornym nabożeństwie powitalnym.

W homilii biskup tarnowski podkreślił wyjątkowość obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez zawarty w nim napis „Jezu, ufam Tobie!”. Ten napis właśnie Pan Jezus kazał umieścić na obrazie z Jego wizerunkiem na znak , że dusza, która ucieka się do Niego dozna Miłosierdzia Bożego . Bp Jeż podkreślił, że za przyczyną modlitw przed obrazem wiele ludzi doznało licznych łask, cudów i nawróceń oraz uzdrowień z chorób duszy i ciała, o czym świadczą liczne świadectwa.

Biskup przytaczał cytaty z Dzienniczka św. Faustyny i przykłady nawróceń i uzdrowień za przyczyną modlitw , skierowanych do Pana Jezusa w znaku obrazu Miłosierdzia Bożego i za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej.

W swoim liście pasterskim, wydanym z okazji peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego biskup Jeż mówi o świadectwach ludzi uzdrowionych: „ Świadectwa te stanowią wymowne potwierdzenie słów Jezusa, które św. siostra Faustyna zapisała w swoim Dzienniczku: „…jest wiele dusz pociągniętych do mojej miłości przez obraz ten” (nr 1379). „

Do parafii Wniebowzięcia NMP w Krynicy obraz Pana Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Faustyny i bł. Jana Pawła II przybył w specjalnie dostosowanym automobilu z parafii pw. NMP Częstochowskiej w Mochnaczce .

Tysiące ludzi zgromadziła inauguracja peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego u sióstr Klarysek w Starym Sączu 14 września . Mszy świętej przy ołtarzu papieskim przewodniczył wówczas bp Jan Zając z Krakowa.

Z okazji peregrynacji papież Franciszek napisał list do diecezji tarnowskiej. Został on odczytany podczas uroczystości w Starym Sączu.

Peregrynacja obrazu Pana Jezusa to jedno z większych wydarzeń religijnych ostatnich lat w diecezji tarnowskiej. Obraz do 2015 roku odwiedzi wszystkie parafie oraz m.in. szpitale, zakłady karne i hospicja.

Hasłem peregrynacji są słowa zaczerpnięte z hymnu Magnificat: „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie” (Łk 1,50).

Obraz, który wcześniej peregrynował po archidiecezji krakowskiej, został pobłogosławiony przez papieża Benedykta XVI podczas audiencji generalnej w dniu 14 września 2011 roku.

Anna Dziemska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda