Home WiadomościZ kraju Pielgrzymka Dominikańska nie odbędzie się w tym roku w tradycyjnej formie. Jak będzie wyglądać?

Pielgrzymka Dominikańska nie odbędzie się w tym roku w tradycyjnej formie. Jak będzie wyglądać?

Redakcja

Czy to znaczy, że pielgrzymka w ogóle się nie odbędzie? Przeczytaj komunikat.

Jesteśmy zmuszeni zakomunikować, że ze względu na charakter naszej pielgrzymki, tradycyjne wędrowanie na Jasną Górę nie będzie w tym roku możliwe. Nie znaczy to jednak, że pielgrzymka w ogóle się nie odbędzie. Na pielgrzymim szlaku reprezentować nas będzie kilku braci dominikanów, którzy zaniosą Maryi nasze intencje. Zapraszamy Was wszystkich do łączności z nimi i wspólnej pielgrzymki duchowej.

We wszystkich pielgrzymkowych intencjach będziemy się modlić w krakowskiej bazylice w czasie codziennej mszy świętej o godz. 19.30. Pielgrzymkę zaś zwieńczy Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, sprawowana 9 sierpnia o godz. 13.00, na którą już teraz bardzo gorąco Was zapraszamy – oczywiście obowiązkowo w biało-czarnych barwach!

W tym roku nasze pielgrzymowanie będzie więc miało charakter bardziej indywidualny niż zazwyczaj, a trasę wędrówki wyznaczą miejsca, w których żyjemy, osoby, które spotkamy i sprawy, którymi będziemy się zajmować. To właśnie w tych konkretach życia chcemy odkrywać, w jaki sposób mamy iść za Chrystusem i podejmować Dominikowe wezwanie, aby głosić Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby.

Informacje dotyczące naszego pielgrzymowania, a także różnego rodzaju materiały oraz konferencje będą regularnie pojawiać się na facebooku pielgrzymkowym.

Więcej na: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda