Home WiadomościZ kraju Pielgrzymka Rodziny Wincentyńskiej na Jasną Górę

Pielgrzymka Rodziny Wincentyńskiej na Jasną Górę

Redakcja

Pielgrzymka Rodziny Wincentyńskiej na Jasną Górę, jak podaje biuro prasowe ojców paulinów, odbyła się po raz sześćdziesiąty trzeci. W tym roku w dniach 19-20 września wzięło udział ok. 300 osób: księży, sióstr miłosierdzia reprezentujące trzy prowincje w Polsce oraz świeccy z AIC, SSVP, AMM i WMM.

Doroczne spotkanie rozpoczęła modlitwa koronki do Miłosierdzia Bożego poprowadzona przez ks. Edwarda Batko CM w kaplicy domu pielgrzyma sióstr miłosierdzia. Po oficjalnym powitaniu przez moderatora RW przedstawiciele wspólnot pielgrzymkowych w kilku słowach zaprezentowali swoje grupy i prowadzoną w ciągu roku działalność. Po Eucharystii i posiłku odbyła się Droga krzyżowa z rozważaniami odczytanymi przez przedstawicieli wszystkich gałęzi RW. Wieczorny mrok na wałach rozświetlały lampiony trzymane w rękach pątników. Pierwszy dzień zakończył się modlitwą Apelu Jasnogórskiego przed obliczem Czarnej Madonny. Drugi dzień modlitw Rodziny Wincentyńskiej rozpoczął się jutrznią. O godzinie 9.00 ks. Michał Lipiński CM – nawiązując do listu O. Generała, wygłosił konferencję: Rodzina Wincentyńska a nowa ewangelizacja – dzieląc się m. in. doświadczeniami swojej pracy na Węgrzech. Centralnym punktem pielgrzymki RW do Częstochowy była Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu, której w tym roku przewodniczył i wygłosił kazanie J.E. Ks. Bp Kazimierz Górny. W skierowanym do tłumnie wypełniających kaplicę pielgrzymów słowie nakreślił postać św. Wincentego oraz dziedzictwo, jakie po sobie pozostawił, czego owoce na polu pracy charytatywnej widzimy dzisiaj w naszej ojczyźnie i polskim Kościele. W podziękowaniu za przekazanie głębokiej treści podczas kazania i przewodniczenie liturgii – p. Irena Mitura przekazała ks. Biskupowi Kazimierzowi – dwutomową publikację listów Wincentego a Paulo napisanych do Polski. Podczas całej pielgrzymki oprawą liturgiczną i śpiewem zajmowała się młodzieżowa schola z Trzciela, która przybyła na spotkanie z ks. Marianem Kotem CM. Spotkania na Jasnej Górze od wielu lat napełniają serca pielgrzymów odnowionym duchem wincentyńskiego powołania, aby przygotować się do radosnego przeżywania jego liturgicznego wspomnienia 27 września.

Wszystkim przybyłym pielgrzymom serdecznie dziękuję za przyjęcie zaproszenie i ubogacenie swoją obecnością naszego modlitewnego spotkania u tronu Jasnogórskiej Pani.

Ks. Jerzy Górny CM

Więcej (zdjęcia) na: www.misjonarze.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda