Pielgrzymka osób konsekrowanych na Górę św. Anny

W sobotę 12 maja w Międzynarodowym Sanktuarium Św. Anny w Górze św. Anny odbyła się coroczna pielgrzymka osób konsekrowanych diecezji opolskiej i gliwickiej.

Gościem honorowym pielgrzymki był Brat Starszy /Br. Generał/ Paweł Flis, ze Zgromadzenia Braci Albertynów III Zakonu św. Franciszka z Asyżu Posługujących Ubogim z Krakowa.

W auli św. Maksymiliana Kolbego Br. Paweł o godz. 10.00 wygłosił konferencję o charyzmacie i posłudze ubogim Braci Albertynów. Po konferencji osoby konsekrowane udały się do bazyliki św. Anny, gdzie o godz. 11.00 bp Rudolf Pierskała odprawił Mszę św. i wygłosił kazanie.

W kazaniu podczas Mszy św. bp Pierskała zachęcał do wczytywania się w najnowszą Adhortację Apostolską papieża Franciszka „Gaudete et Exultate”. Ojciec święty podpowiada, że droga do świętości składa się z wielu, małych codziennych szczegółów.

Nie trzeba wymyślać nic nadzwyczajnego – podkreślił kaznodzieja wskazując na szczegóły życia zakonnego, które mogą stać okazją do okazywania miłości i robienia „małych kroków ku świętości”, choćby przez punktualność, poniechanie złych myśli i słów o innych, unikanie fascynacji najnowszym newsem, chowania siebie w kaplicy, by uchylić „pobożnie” od obowiązków itp. Ksiądz biskup zachęcał osoby konsekrowane do bycia radosnymi świadkami Chrystusa. W bazylice zgromadziło się ponad 220 osób konsekrowanych, a kilkudziesięciu kapłanów zakonnych było w koncelebrze.

Po poczęstunku w Domu Pielgrzyma osoby zakonne brały udział w procesji do ołtarza papieskiego w 35 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II na Górze św. Anny. Po nabożeństwie majowym i błogosławieństwie końcowym wszyscy rozjechali się do swoich wspólnot.

O. Błażej Kurowski OFM, wikariusz biskupi