Home WiadomościZ kraju Pierwsza dama gratuluje siostrom kapucynkom budowy “Domu dla Dzieciaków”

Pierwsza dama gratuluje siostrom kapucynkom budowy “Domu dla Dzieciaków”

Redakcja

Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy w formie online było okazją do rozmowy o prowadzonej przez siostry inwestycji, ale także o codzienności zakonnic i ich wychowanków.

Pierwsza dama rozmawiała z siostrami kapucynkami, które w Wąwolnicy budują „Dom dla Dzieciaków”. To już kolejne stworzone przez siostry miejsce, gdzie dzieci mogą dorastać w otoczeniu miłości i troski.

– Gratuluję wszystkich inicjatyw i bardzo dziękuję za posługę sióstr. To ogromnie ważne, żeby dzieci, zwłaszcza te, dla których los okazał się mniej łaskawy, otrzymywały wsparcie, miłość i choć namiastkę rodzinnego ciepła – mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Dom w Wąwolnicy, jak mówią siostry kapucynki, będzie większy niż wszystkie inne. – Oprócz “Domu dla Dzieciaków”, powstanie także nasze Centrum Wsparcia Rodziny – wyjaśniają . – To przestrzeń, gdzie będą mogły się spotykać dzieci z wszystkich naszych domów, tu będą przyjeżdżały nasze usamodzielnione wychowanki ze swoimi rodzinami, tu stworzymy także punkt konsultacji dla rodzin, które w spokoju potrzebują ponownie nazwać i uporządkować swoje emocje i relacje. To także miejsce na dni skupienia i rekolekcje w małym gronie.

Siostry kilka miesięcy temu ruszyły w internecie z akcją pod hasłem “Dom dla Dzieciaków”. – Ośmieliłyśmy się otworzyć tę akcję zbiórkową, bo wiemy, że są dzieci, które potrzebują tego Domu. I nie możemy pozwolić, żeby one czekały dłużej, niż jest to konieczne. 

Aktualnie trwa tynkowanie pomieszczeń, ale przed siostrami jeszcze trzeci etap prac wykończeniowych. – Czyli hydranty, wentylatornie, reszta kostki, wyposażenie pralni i suszarni, drzwi przeciwpożarowe, reszta zabezpieczeń przeciwpożarowych. I jak to zrobimy – będziemy mogły zaprosić dzieciaki, oczywiście po umeblowaniu ich pokojów – wyjaśniają siostry. 

Koszt III etapu prac to 315.000 zł.

Za: www.lublin.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda