Home WiadomościZ kraju Pierwsze wydanie Pism o. Wenantego Katarzyńca!

Pierwsze wydanie Pism o. Wenantego Katarzyńca!

Redakcja

Niebawem na polskim rynku wydawniczym ukaże się pierwsze wydanie pism sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca! Trzytomowa publikacja zostanie wydana nakładem wydawnictwa Bratni Zew. Książki już do nabycia w przedsprzedaży!

O. Wenanty Katarzyniec pozostawił po sobie liczne pisma, wśród których znajdują się listy, notatki, kazania, konferencje duchowe – łącznie około dwóch tysięcy stron rękopisu. Stanowią one obszerny materiał do poznania, kim naprawdę był Czcigodny Sługa Boży Wenanty Katarzyniec. Nie tylko ukazują go jako troskliwego syna, gorliwego zakonnika, sumiennego studenta, zaangażowanego duszpasterza i kierownika duchowego, ale pozwalają także poznać jego charakter i zdolności, zainteresowania i sposób widzenia świata, co w sumie daje nam obraz dojrzałego, ukształtowanego przez formację rodzinną, chrześcijańską, zakonną i kapłańską, głęboko wierzącego, zintegrowanego wewnętrznie człowieka świętego.

Pisma o. Wenantego  pozwalają lepiej poznać i zrozumieć jego osobę i życie inspirują do zastosowania ewangelicznej motywacji w codziennym wypełnianiu naszych życiowych zadań.

Pierwszy tom Pism zawiera kazania i szkice kazań o. Wenantego, drugi – konferencje duchowe i odczyty, a trzeci – notatki, listy i artykuły drukowane w czasopismach.

W ramach przedsprzedaży (do 30 marca 2022 r. włącznie) przy zakupie PismNotatnik z ojcem Wenantym GRATIS.

Książki dostępne w księgarni internetowej Wydawcy: BRATNIZEW.PL.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda