Home WiadomościZ kraju Pierwszy tom “Rozmyślania Rodziny Wincentyńskiej”

Pierwszy tom “Rozmyślania Rodziny Wincentyńskiej”

Redakcja

Nakładem Wydawnictwa Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy ukazał się pierwszy tom – “Rozmyślania Rodziny Wincentyńskiej” pod redakcją ks. Andrzeja Ziółkowskiego, ks. Stefana Uchacza i ks. Tomasza Ważnego. Zawarto w nim rozmyślania na okresu Adwentu, Narodzenia Pańskiego, Wielkiego Postu i Okresu Wielkanocnego. “Rozmyślania Rodziny Wincentyńskiej” dedykowane są przede wszystkim Siostrom Miłosierdzia i Konfratrom, aby mogli lepiej wypełniać zapoczątkowane w nich dzieło w duchu ewangelicznych zawołań: „Caritas Christi urget nos” i „Evangelizare pauperibus misit me”. Adresatami są także wszyscy członkowie wielkiej Rodziny Wincentyńskiej. „Rozmyślania…” mają wspomóc wszystkich łaską szczerej i ufnej modlitwy, aby wstawiennictwo Założyciela towarzyszyło im w każdym dniu życia wypełnionego miłością do Boga, do naszych przyjaciół, dobroczyńców oraz do tych, do których jesteśmy posłani – ubogich tego świata.

„Św. Wincenty bardzo mocno podkreślał, że umartwienie (post), modlitwa i jałmużna są nierozdzielnymi siostrami: umartwienie ułatwia modlitwę i stwarza okazję do jałmużny; modlitwa zaś jest źródłem żywotności, człowiek modlitwy zdolny jest do wszelkiego dobra (..). Motywacją podjęcia wielkopostnego nawrócenia do modlitwy, postu i jałmużny jest Twój, Panie Jezu, przykład modlitwy, jałmużny i umartwienia” (fragm. „Rozmyślania…” ze Środy Popielcowej).

Książka jest do nabycia w naszym Wydawnictwie Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy. 

Za: www.misjonarze.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda