Pijarzy: 15 kwietnia 2012… wspólnie pamiętaliśmy o Ojcu Józefie Jońcu – relacja z Warszawy

W niedzielę Bożego Miłosierdzia, 15 kwietnia 2012 r., obchodziliśmy uroczyście drugą rocznicę śmierci Twórcy Stowarzyszenia Parafiada, o. Józefa Jońca SP. Najważniejszym momentem była Msza św. sprawowana przy grobie o. Józefa w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Bożej Opatrzności.

Eucharystia zgromadziła licznych przyjaciół o. Józefa, rodzinę, współbraci oraz parafian z Siekierek. Zwracając się do Miłosiernego Boga, wspólnie prosiliśmy o łaskę zbawienia wiecznego dla o. Józefa, dziękując jednocześnie za dobro, które wytrwale budował w trakcie swego życia.

Po Mszy i złożeniu kwiatów przy grobie udaliśmy się do Instytutu Papieża Jana Pawła II na „Popołudnie z o. Józefem”, podczas którego wspominaliśmy postać o. Józefa jako człowieka, kapłana i społecznika.

Świadectwem swoich spotkań z o. Józefem podzielili się:

  • ojciec prowincjał Józef Matras SP,
  • o. Tadeusz Suślik SP, kolega od liceum i współbrat o. Józefa
  • Bożena Szczurek, siostra o. Józefa,
  • Stanisława Sierpińska, parafianka z Siekierek
  • Grzegorz Jeleń, nauczyciel historii i inicjator programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”
  • oraz Patrycja Michońska, autorka filmu dokumentalnego o o. Józefie „To był człowiek”.

Wspomnienia uzupełniała wspaniała oprawa muzyczna – w hołdzie o. Józefowi zaśpiewała Monika Grajewska, a Bartłomiej Szymborski zagrał na altówce.

Spotkaniu towarzyszyło wiele wzruszeń i niejedna łza, ale wszystko przepełnione dziękczynieniem, że dane nam było znać i cieszyć się osobą o. Józefa .

Wyrażamy wdzięczność wszystkim obecnym na niedzielnej uroczystości, szczególnie przybyłym z odległych stron Polski i gorąco zachęcamy do nadsyłania swoich wspomnień i świadectw, związanych z o. Józefem na adres: [email protected]

Zobacz też: www.parafiada.pl

Więcej (zdjęcia) na: www.pijarzy.pl