Home WiadomościZ kraju Pijarzy: Formacja Młodych Zakonników

Pijarzy: Formacja Młodych Zakonników

Redakcja

W dniach 23 – 25 lutego br., pijarskie Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie gościło w swych murach młodych pijarów z całej Polski. Okazją było kolejne spotkanie w ramach Formacji Młodych Zakonników. Uczestniczyli w nim pijarzy do piątego roku po święceniach kapłańskich włącznie.

Jak zawsze jest to okazja nie tylko do podejmowania tematów formacyjnych, ale także do tego, by spotkać się ze sobą, podzielić się swoimi radościami i troskami kapłańskiej posługi. Odpowiedzialny za formację w naszej Prowincji o. Marek zadbał o to, by czas spotkania wypełniony był ciekawymi prelekcjami.

I tak: gościliśmy w naszym gronie ks. dra Andrzeja Muszalę, który – w kontekście spowiedzi – mówił o trudnościach związanych z bioetyką. O spowiadaniu dzieci i młodzieży mówił o. dr Kazimierz Fryzeł CSsR, znany i ceniony spowiednik, wykładowca w Szkole dla Spowiedników. Temat dotyczący naszej posługi i współpracy ze świeckimi podjął odpowiedzialny za laikat w naszej Prowincji o. Sławomir Dziadkiewicz SP.

Ostatni dzień spotkania rozpoczął się Mszą św., której przewodniczył o. Prowincjał Józef Matras. Po Eucharystii odbyło się Spotkanie Duszpasterzy Dzieci, Młodzieży i Powołań, w ramach którego młodzi pijarzy dzielili się owocami swojej obecności pośród najmłodszych. Był to również czas planowania różnego rodzaju akcji, jakie – motywowani naszym czwartych ślubem – będziemy w najbliższych miesiącach proponować naszym podopiecznym.

nad.:o. Piotr Recki SchP

Za: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda