Pijarzy proszą o modlitwę za kleryka rannego w wypadku

33 osoby zostały poszkodowane w wyniku zderzenia ciężarówki z autobusem w miejscowości Świniarsko koło Nowego Sącza. W wypadku zginął mężczyzna, a 19 osób trafiło do szpitali, w tym siedem w ciężkim stanie. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Jak doszło do wypadku?

Do wypadku doszło po godz. 10. Autobusem podróżowali m.in. uczniowie w wieku od 15 lat wracający z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. W wypadku uczestniczył też samochód osobowy, ale dwie osoby nim jadące nie odniosły żadnych obrażeń.

W transporcie rannych brały udział trzy śmigłowce LPR i dziesięć karetek pogotowia. Na miejscu działało także 12 zastępów straży pożarnej. Poszkodowani trafili do pięciu małopolskich szpitali: w Nowym Sączu, Brzesku, Gorlicach i dwóch krakowskich szpitali.

Na miejsce wypadku dotarł wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Droga prowadząca przez Świniarsko była zablokowana do godz. 17. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Siedem osób w ciężkim stanie, wśród nich kleryk

Jak podaje krakowski „Gość Niedzielny” wśród poszkodowanych był młody kleryk, Tomasz Świtała. Po wypadku przeszedł skomplikowaną, wielogodzinną operację w jednym z krakowskich szpitali. Jego stan jest ciężki.

Rzeszowscy pijarzy, u których kleryk ostatnio pracował, na swoim facebooku opublikowali post z prośbą o modlitwę:

Drodzy Parafianie, w autokarze, który uległ dzisiaj wypadkowi pod Nowym Sączem, jechał nasz współbrat kl. Tomasz…

Opublikowany przez Parafia pw. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie – Ojcowie Pijarzy Poniedziałek, 2 września 2019

 

Tomek wcześniej odbywał praktyki w świetlicy prowadzonej przez ojców pijarów w Centrum Kultury „Calasanz”. Jego kierowniczka mówi o nim: „mogę z ręką na sercu powiedzieć, że to jeden z lepszych ludzi, jakich znam”.

Za: www.deon.pl