PIOrun – piłkarska drużyna bezdomnych

PIOrunCo dwa tygodnie w piątek bezdomni panowie z drużyny PIOrun trenują piłkę nożną. Mają już za sobą kilka meczów. Najbliższy zagrają z paulińskimi klerykami. Piłkarska drużyna PIOrun liczy kilkanaście osób.

Trenują ją wolontariusze Dzieła Pomocy św. Ojca Pio oraz br. Mariusz Leszczak OFMCap.

Bezdomni mężczyźni na sali gimnastycznej spotykają się w co drugi piątek. Justyna Borkowska z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio podkreśla, że zajęcia sportowe są dobrym sposobem na to, żeby w życiu tych mężczyzn „zadziało się coś więcej”.

„Ci panowie często przychodzą na te zajęcia z ulicy, po prostu z ulicy. I na dzień dzisiejszy myślę, że takim dużym sukcesem drużyny PIOrun, poza sukcesami sportowymi, jest to, że wszyscy panowie, którzy grają w tym zespole korzystają z pomocy pracownika socjalnego i pracują też ostro nad swoim życiem” – mówi KAI Justyna Borkowska.

Zawodnicy PIOrun od czasu do czasu mają okazję publicznie zaprezentować swoje piłkarskie umiejętności. Wprawdzie nie wszystkie potyczki wygrywają, ale z większości wychodzą zwycięsko.

„Graliśmy nie tak dawno mecz z podopiecznymi przytuliska, które prowadzą bracia albertyni i wynik był 13 do 2. Nasi panowie rozgromili tamtejszych podopiecznych. To było wielkie zwycięstwo ku naszej wielkiej radości. W najbliższym czasie zamierzamy stoczyć kolejny bój – będą to seminarzyści ze seminarium ojców paulinów” – informuje Justyna Borkowska.

Mecz drużyny PIOrun z paulińskimi klerykami zostanie rozegrany 21 lutego przy ul. Skałecznej 10 w Krakowie.

Za: www.deon.pl.