Home WiadomościZ kraju Pisanka Dobroczynna od Fundacji Salvatti.pl

Pisanka Dobroczynna od Fundacji Salvatti.pl

Redakcja

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl w tym roku przekazuje w ręce Darczyńców wielkanocną „Pisankę Dobroczynną”. – W tym roku dekoracja na pisankę nawiązuje do kolorystyki hinduskiej i afrykańskiej, bo tam w czasie pandemii ludzie cierpią nie tylko chorując na COVID-19, ale także z głodu, spowodowanego restrykcjami i brakiem możliwości zarobkowania – mówi Monika Mostowska, wiceprezes Fundacji Salvatti.pl.

– Fundusze, zebrane dzięki dystrybucji „Pisanki Dobroczynnej” zostaną przeznaczone na wsparcie edukacji dzieci w miejscowości Esse w Kamerunie oraz w Vutukuru w Indiach.

Obie szkoły są prowadzone przez miejscowych księży pallotynów, w regionach, gdzie rzadko zapuszczają się turyści. W regionach tych rośnie przestępczość. Codziennie słychać o porwaniach nieletnich, którzy wpadają w ręce gangów, są zmuszani do prostytucji i pracy ponad siły. – Taki los może też spotkać Dżesikę i Juliette, które tam mieszkają. Chcemy im skutecznie pomóc i zadbać o ich edukację, by w przyszłości, jako wykształcone osoby, nie pozwalały na wykorzystywanie słabszych przez silniejszych, ubogich przez bogatych, ale żeby lepiej rozumiały rzeczywistość i potrafiły organizować wokół siebie lepszy świat – wyjaśnia Monika Mostowska.

Wielkanocna „Pisanka Dobroczynna” jest dostępna jako insert w dwóch popularnych tygodnikach opinii wraz z prośbą o wsparcie dla misji w Afryce i w Indiach. Akcję można wesprzeć też indywidualnie, wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji: 44 1240 1095 1111 0010 3468 8020, tytułem „Darowizna NAUKA” .

Wielkanocna „Pisanka Dobroczynna” jest już piątą edycją dekoracji na pisankę charytatywną, jaką przygotowuje Fundacja Salvatti.pl. Pionierem była „Pisanka dla Syrii”, która uwrażliwiała na pomoc uchodźcom z Syrii.” W poprzednich latach zachęcała do pomocy Wenezueli. Teraz Fundacja Salvatti.pl pomaga tam, gdzie trzeba wspierać edukację dzieci, by potrafiły one zadbać o swoją przyszłość i wyrywały się z ubóstwa.

mm / Warszawa
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda