Home Wiadomości Pocieszyciele: Poświęceni Auli Założyciela

Pocieszyciele: Poświęceni Auli Założyciela

Redakcja

W Domu Generalnym naszego Zgromadzenia w Mariance przeżywaliśmy podniosłe uroczystości – 61 rocznicę odejścia do Domu Ojca Założyciela naszej Wspólnoty oraz poświęcenie Auli dedykowanej Ojcu Litomiskiemu.

Z tej okazji do wspólnych celebracji na zaproszenie przełożonego generalnego – o. Michała M. Krysztofowicza przyłączyli się nasi współbracia z Polski. Naszą wspólnotę zakonną pod opieką ojca prowincjała Bonifacego Jankowiaka odwiedzili bracia: nowicjusze Patryk oraz Sławomir a także br. Mateusz. 

Uroczystości dedykowane Ojcu Założycielowi przebiegały w kilku etapach. 28 maja rozpoczęliśmy Nowennę, w czasie której modliliśmy się o potrzebne łaski dla wszystkich naszych współbraci, jak również łaskę wyniesienia na ołtarze naszego Zakonodawcy. We wtorkowe popołudnie, szóstego czerwca odwiedziliśmy siostry pocieszycielki BSJ w domu prowincjalnym w Bratysławie, gdzie nasi najmłodsi współbracia mieli okazję zapoznać się z charyzmatem i tradycjami żeńskiej gałęzi naszego Zgromadzenia. Wieczorem zgromadziliśmy się przy ołtarzu naszego Zbawiciela, by wspólnie dziękować za charyzmę oraz osobę naszego Założyciela. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ojciec generał a okolicznościową homilię wygłosił O. Chryzostom Vadrna.

Ostatnim etapem spajającym niczym klamra wszystkie uroczystości była Adoracja Najświętszego Sakramentu, której przewodniczył przełożony domu generalnego O. Józef Wiśniewski, podczas której zawierzyliśmy nasze Zgromadzenie Najświętszemu Sercu Jezusa. Po adoracji nadeszła długo wyczekiwana chwila poświęcenia Auli, podczas której O. Józef wyraził słowa wdzięczności i podziękowania, wszystkim którzy przyczynili się do jej powstania. Wydarzenia te niewątpliwie wpisują się złotymi literami w kończący się Rok Ojca Litomiskiego, celebrowany w całym Zgromadzeniu Braci Pocieszycieli z Getsemani.

Za: www.pocieszyciele.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda