Home WiadomościZ kraju Podhale: tegoroczna Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę nie odbędzie się

Podhale: tegoroczna Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę nie odbędzie się

Redakcja

Pierwszy raz w historii górale nie wyjdą na szlak pielgrzymki i nie pójdą do Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasną Górę, jednak duszpasterze pielgrzymkowi – ojcowie paulini z podhalańskiej Bachledówki zachęcają do duchowego pielgrzymowania.

W związku z licznymi zapytaniami, przypominamy jeszcze raz, iż tegoroczna pielgrzymka nie jest organizowana i w związku z tym, nie prowadzimy na nią żadnych zapisów. Sytuacja obecna, nie jest od nas zależna a decyzję o duchowej formie pielgrzymki, podjęliśmy po szeregu konsultacji, odbytych ze służbami państwowymi, kościelnymi oraz z przewodnikami wszystkich grup – informują ojcowie paulini z podhalańskiej Bachledówki, którzy co roku zajmowali się organizacją pielgrzymki na Jasną Górę.

Na trasę wyruszy tylko kierownik pielgrzymki wraz ze skromną delegacją. – Bardzo prosimy o nie podejmowanie prób dołączania do tej skromnej grupy, gdyż może to spowodować duże komplikacje z anulowaniem pielgrzymki włącznie. Nie bylibyśmy w stanie zapewnić również tym osobom żadnej pomocy, w sytuacji kiedy takowej by potrzebowały – dodają paulini. Zachęcają także do śledzenia transmisji na swoim profilu na Facebooku i w TV Podhale.

Paulini przypominają, że istnieje możliwość duchowego pielgrzymowania w dniach 23-31 lipca na Bachledówce, o godz. 17:30 nabożeństwo, a po nim Msza święta, oraz wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę w dniu 31 lipca. Duchowe pielgrzymowanie odbywać się będzie także w kościołach w Nowym Targu – parafia NSPJ, Rabce – parafia Marii Magdaleny i w Lipnicy Wielkiej. „Miłość nie wybiera” – to hasło tegorocznej duchowej pielgrzymki pątników z Podhala do Częstochowy.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda