Home WiadomościZ kraju Podzielmy się wiarą z dziećmi z Ukrainy

Podzielmy się wiarą z dziećmi z Ukrainy

Redakcja

Ostatnie miesiące w naszych szkołach, parafiach i punktach pomocy są inne niż zwykle. Są odmienne, ponieważ do naszego kraju przyjechały miliony uchodźców, w tym ponad milion ukraińskich dzieci, które doświadczyły wojny, nienawiści, konieczności ucieczki, strachu o życie własne i bliskich…

Dzieciom tym winniśmy przekazać Dobrą Nowinę o Bogu, który ratuje i wyzwala człowieka. Który przychodzi do naszych ludzkich trudnych doświadczeń, by je przemienić mocą swego miłosierdzia i poprowadzić nas dalej najlepszą drogą.

Tragedia wojny stwarza okazje do czynienia dobra i do ewangelizacji! Każdy z nas powinien poczuć się odpowiedzialny za przekazanie wiary i nadziei cierpiącym niewinnie.

W tym celu Wydawnictwo Serafin sprowadziło do Polski religijne publikacje dla dzieci w języku ukraińskim, w tym „YOUCAT dla dzieci” wydany przez Clara Studio w Winnicy na Ukrainie. Kupując tę lub inne publikacje oraz obdarowując nimi ukraińskie dzieci, otwieramy przed nimi drogę do spotkania z Bogiem, którego miłość jest zawsze najwspanialszym darem.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda