Home WiadomościZ kraju Pogłębiarka: Internetowy projekt, który wskazuje drogę do Boga

Pogłębiarka: Internetowy projekt, który wskazuje drogę do Boga

Redakcja

Medytacja ignacjańska przed komputerem i spotkania w realu. To projekt młodego jezuity, który wciąga coraz więcej ludzi. Modlą się przez godzinę. Wpatrzeni w palące się na ekranie świece, wsłuchani w głos prowadzącego, nie klikają, nie serfują w internecie. Kanał na youtube, na którym można znaleźć także archiwalne medytacje, ma już ponad 18 tysięcy subskrybentów i blisko dwa miliony wyświetleń.

Kanał na youtube

Projekt „Pogłębiarka – mobilna wspólnota” proponuje co tydzień medytację ignacjańską prowadzoną przez kleryka Daniela Wojdę SJ i jego współbraci będących jeszcze na drodze do kapłaństwa. Jednocześnie powstaje społeczność w realu. Ludzie spotykają się w różnych miejscowościach, nawiązują przyjaźnie, rodzą się między nimi głębsze więzi. Są i tacy, którzy rozeznają powołanie do życia we wspólnocie zakonnej.

Strona internetowa projektu

Umieszczony poniżej film, zrealizowany został w Humanstories.studio przez Mikołaja Cemplę na zlecenie Kurii Generalnej Towarzystwa Jezusowego w Rzymie i dostępny jest od dziś w wielu wersjach językowych.

Dowiedz się także czym są rekolekcje ignacjańskie i gdzie oraz kiedy można odprawić je w realu i całkowitym milczeniu.

Prezentowany film jest pierwszym z serii prezentującej jezuickie historie z różnych stron świata, a poniżej zapowiedź kolejnych:

Za: jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda