Home WiadomościZ kraju Pogrzeb brata Nikodema Pacuka OP

Pogrzeb brata Nikodema Pacuka OP

Redakcja

dominikanie.plZmarł 1 kwietnia w wieku 82 lat, z których 65 przeżył w Zakonie.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w poświąteczny wtorek na warszawskim Służewie. To właśnie z tym klasztorem związany był w ostatnich latach brat Nikodem. Po żałobnej mszy świętej w kościele św. Dominika ciało Zmarłego złożono w grobie dominikańskim na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej.

Brat Nikodem (Gedymin) Pacuk urodził się 4 czerwca 1932 roku w Rezach na terenie dzisiejszej Litwy. Jako osiemnastolatek wstąpił do Zakonu Kaznodziejskiego. Był bratem zakonnym – swoje powołanie dominikańskie realizował nie będąc kapłanem.

W roku 1969 został wezwany do pracy przy generale naszego Zakonu w klasztorze świętej Sabiny w Rzymie. Pozostał tam przez ponad czterdzieści lat. Wiele z nich przepracował przy druku i kolportażu biuletynu informacyjnego Zakonu International Dominican Informations. Pełen energii i humoru, zawsze serdecznie witał braci z Polski przybywających do Wiecznego Miasta.

Ostatnie lata życia spędził w klasztorze na Służewie. Stan zdrowia nie pozwalał mu na pełne uczestnictwo w życiu klasztornej wspólnoty, jednak wciąż promieniował pogodą ducha i otaczał nas swoją modlitwą.

Przeżył blisko 83 lata, z czego 65 lat w Zakonie świętego Dominika.

Bracie Nikodemie, odpoczywaj w pokoju!

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda