Home WiadomościZ kraju Pogrzeb o. Huberta Czumy, jezuity

Pogrzeb o. Huberta Czumy, jezuity

Redakcja

W Radomiu odbyły się dziś uroczystości pogrzebowe o. Huberta Czumy, jezuity. Kapłan był niezłomnym wychowawcą młodzieży, duszpasterzem ludzi pracy, kapelanem „Solidarności”. Był też prześladowany przez aparat bezpieczeństwa PRL.

Uroczystościom w radomskiej katedrze przewodniczył bp Henryk Tomasik, a kazanie wygłosił o. Grzegorz Dobroczyński, jezuita. Jak zauważył, o. Hubert zawsze kierował się tym, aby świecić nie swoim światłem, ale światłem Chrystusowym.

„Miał ten charyzmat skupiania ludzi wokół siebie i nawet tam, gdzie był krótko, to są świadectwa jak ludzie byli związani z tym, o czym świadczył. To są przez dziesiątki lat istniejące wspólnoty oraz spotkania byłych wychowanków. To dzieło świadczenia o prawdzie, prawdzie Bożej, żyje i trwa” – powiedział o. Dobroczyński.

O. Hubert Czuma, honorowy obywatel Lublina, Radomia i Szczecina zmarł w ostatni czwartek w Warszawie. Miał 89 lat. Został pochowany na cmentarzu komunalnym w Radomiu, w grobowcu zakonnym ojców jezuitów.

Rafał Łączny – Warszawa (KAI)

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda