Home WiadomościZ kraju „Postawić wszystko na Maryję” – Czuwanie Rodziny Michalickiej na Jasnej Górze

„Postawić wszystko na Maryję” – Czuwanie Rodziny Michalickiej na Jasnej Górze

Redakcja

Pod hasłem „Postawić wszystko na Maryję”, zaczerpniętym z pism bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego odbyło się na Jasnej Górze w nocy z 12 na 13 listopada IX Czuwanie Rodziny Michalickiej. Uczestniczyli w niej członkowie Michalickich Zgromadzeń Zakonnych wraz ze swymi przełożonymi, liczna reprezentacja świeckich ze wspólnot i stowarzyszeń działających przy Zgromadzeniach, jak: Czciciele i Rycerze św. Michała Archanioła, członkowie Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła, Wspólnota Mi-ka-El, przedstawiciele parafii i grup duszpasterskich przy nich działających, wychowankowie, uczniowie szkół prowadzonych przez Zgromadzenia, dobroczyńcy oraz sympatycy dzieł michalickich.

Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim, podczas którego rozważanie wygłosił ks. Dariusz Wilk CSMA – przełożony generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.

Szczególnym gościem, a zarazem uczestnikiem wspólnoty modlitewnej był tej nocy Czuwania ks. Bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej. W wygłoszonej do uczestników konferencji wskazał na wielką potrzebę duchowego przebudzenia dla życia konsekrowanego, kapłańskiego jak i dla wszystkich ludzi Kościoła. Zachęcał do szczególnego naśladowania w tej drodze św. Józefa  i takich świadków wiary, a zarazem wiernych synów Maryi jak św. Jan Paweł II, bł. ks. kard. Stefan Wyszyński, bł. ks. Bronisław Markiewicz i Sł. Boży ks. Franciszek Blachnicki.

W centrum programu czuwania znalazła się Eucharystia sprawowana przed Cudownym Obrazem o godzinie 24.00 pod przewodnictwem księdza Biskupa. Polecano w niej intencje  czuwania  dziękując za łaski minionego roku Jubileuszu 100-lecia zatwierdzenia Księży  Michalitów,  w roku 150 rocznicy urodzin Czcigodnej Sł. Bożej M. Anny Kaworek  prosząc o dar Jej rychłej beatyfikacji oraz o nowe powołania do zgromadzeń zakonnych, wspólnot i stowarzyszeń w Rodzinie Michalickiej.

Szczególnym momentem Czuwania był Akt Zawierzenia się całej Rodziny Michalickiej Jasnogórskiej Królowej Polski, którego uroczyście dokonali, przed Wizerunkiem Jasnogórskiej Pani, Przełożeni Zgromadzeń: Matka Generalna – s. Julia Szteliga CSSMA i Ojciec Generał – ks. Dariusz Wilk CSMA.

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda