Home WiadomościZ kraju Poświęcenie i odznaczenie w szpitalu oo. Bonifratrów

Poświęcenie i odznaczenie w szpitalu oo. Bonifratrów

Redakcja

W szpitalu oo. Bonifratrów w Łodzi odbyła się uroczystość związana z poświeceniem nowej pracowni endoskopowej. Poświęcenia dokonał w środę 16 maja br. ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.

– W naszej pracowni będziemy wykonywali badania endoskopowe przewodu pokarmowego naszych pacjentów szpitalnych oraz tych, którzy przyjdą do nas ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu. – tłumaczy Małgorzata Zawisza.  – Do tej pory w naszej placówce można było już wykonywać podobne badania, ale ten sprzęt jest o wiele lepszy i będzie je można wykonywać w sposób bardziej profesjonalny. – podkreśla pielęgniarka.

Pracownia znajduje się na 2 piętrze szpitala i zawiera sale, w których wykonuje badania w zakresie: gastroskopii, kolonoskopii, polipektomii, eradykacji żylaków przełyku, tamowania krwawień z przewodu pokarmowego, profilaktyki wykrywania raka jelita grubego. Pracownia dysponuje wysokiej klasy sprzętem endoskopowym firmy Olympus. Badania histopatologiczne pobranych materiałów tkankowych wykonujemy w kooperacji z pracownią histopatologii Olympus Consilio posiadającą licencję Komisji Akredytacyjnej Polskiego Towarzystwa Patologów.

Wcześniej podczas spotkania w kaplicy szpitalnej, która jest także sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, metropolita łódzki uhonorował br. Franciszka Chmiela dotychczasowego przeora konwentu Bonifratrów w Łodzi złotym krzyżem zasługi Archidiecezji Łódzkiej. W uzasadnieniu tego odznaczenia abp Grzegorz Ryś zaznaczył, że br. Chmiel zasłużył się dla Kościoła łódzkiego nieocenioną pomocą i służbą kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy potrzebowali fachowej pomocy medycznej i duchowej.

Więcej (zdjęcia) na: www.archidiecezja.lodz.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda