Home WiadomościZ kraju Potrzebni wolontariusze na spotkanie lednickie

Potrzebni wolontariusze na spotkanie lednickie

Redakcja

Już tylko niecałe dwa tygodnie pozostały do Spotkania Młodych na Polach Lednickich. 7 czerwca może tam przyjechać nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Do tego czasu trzeba przygotować miejsce spotkania, a to zadanie dla wolontariuszy. Stąd apel szefa sztabu organizacyjnego. 

Jak podkreśla Andrzej Ranke, przyda się każda para rąk, bo pracy jest naprawdę dużo. „Cały czas na naszej stronie internetowej www.lednica200.pl są dostępne formularze zgłoszeniowe. Można zgłosić się w szczególności do budowy pola i służb ochrony. Budowa pola rozpocznie się w najbliższą sobotę 31 maja we wczesnych godzinach porannych” – poinformował Andrzej Ranke.

W sumie podczas samego apelu na polach pracować będzie około 2,5 tys. wolontariuszy.

R. Łączny, KAI

Za: Radio Watykańskie


Zaproszenie od o. Jana Góry OP

7 czerwca 2014 na Polach Lednickich odbędzie się osiemnaste Spotkanie Młodych Lednica 2000.

Z niesłabnącym entuzjazmem wybieramy Chrystusa i dziękujemy za kanonizację świętego Jana Pawła II.

Lednica to źródła naszej wiary i tożsamości. To przestrzeń wiary i nadziei. Nabożeństwo przewodniczył będzie Ksiądz Prymas Wojciech Polak. Uczestnicy spotkania otrzymają pierścień Synostwa Bożego, banknot wdzięczności i lednicki dowód osobisty.

Możliwość przeżycia nabożeństwa spowiedzi i pojednania z Jezusem, wspólna Komunia i adoracja, przejście przez Bramę Rybę, wspólne śpiewy i tańce. Niezapomniana atmosfera radosnej wiary. W namiocie adoracji możliwość modlitwy wstawienniczej.

Całym sercem zapraszamy i czekamy. Zapraszamy jak zawsze młodzież, ale

szczególnie uczestników dawnych spotkań i młodych dorosłych 35+

Bądźcie z nami 7 czerwca!

Szczegóły na naszej stronie www.lednica2000.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda