Home WiadomościZ kraju Powołano Postulatora Beatyfikacyjnego salwatoriańskiej wolontariuszki misyjnej Heleny Kmieć

Powołano Postulatora Beatyfikacyjnego salwatoriańskiej wolontariuszki misyjnej Heleny Kmieć

Redakcja

W ubiegłym tygodniu ks. Paweł Wróbel SDS w kaplicy arcybiskupów krakowskich, odebrał od ks. Andrzeja Scąbera – delegata ds. kanonizacyjnych archidiecezji krakowskiej, dekret abp. Marka Jędraszewskiego, który powołał go na urząd postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Heleny Kmieć.

W chwili ustanowienia postulatora rozpoczyna się faza przygotowawcza procesu beatyfikacyjnego, w której głównym zadaniem jest zgromadzenie wszelkich dokumentów dotyczących życia Heleny Kmieć, a także pisma, pamiętniki, listy, wiadomości, itp., które były jej autorstwa. Zbiera się także wszystkie świadectwa, dotyczące znaków i łask, których uzyskanie przypisuje się wstawiennictwu kandydatki na ołtarze.

Kolejnym krokiem będzie powołanie przez abp. Marka Jędraszewskiego komisji historycznej i cenzorów teologów, a następnie prośba o opinię Konferencji Episkopatu Polski oraz tzw. „nulla osta” Stolicy Apostolskiej.

Postulator utworzył specjalne biuro postulacyjne, którego dane podane są poniżej.

adres: ul. Św. Jacka 16, 30-364 Kraków
telefon: +48 12 352 27 55
e-mail: [email protected]

Tłumaczenie dekretu powołującego postulatora:

Ja niżej podpisany Marek Jędraszewski, Arcybiskup Krakowski, mianuję i wyznaczam Ciebie, Przewielebnego Pawła Wróbla SDS, na Postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Służebnicy Bożej Heleny Kmieć (1991-2017), wiernej świeckiej, tak abyś w moim imieniu mógł zgodnie z prawem podejmować działania w naszej kurii biskupiej i w Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, oraz wobec wszelkich innych podmiotów kościelnych.
Chętnie tę decyzję podejmuję, przekonany o Twojej sumienności i roztropności. Oddany w Panu. Marek Jędraszewski Arcybiskup Metropolita Krakowski

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda