Home WiadomościZ kraju Powstanie Radia Maryja toruńskim Wydarzeniem Stulecia!

Powstanie Radia Maryja toruńskim Wydarzeniem Stulecia!

Redakcja

Wojska niemieckie wycofały się z Torunia i miasto na powrót stało się polskie. Jakaż to była radość, jaka nadzieja i jaka ulga… Ze łzami w oczach torunianie sto lat temu dziękowali Bogu za upragniony powrót do domu – do odradzającej się Polski.

By uczcić ten wspaniały jubileusz, miasto zorganizowało dwa plebiscyty. W jednym z nich spośród 32 wybitnych postaci mieszkańcy grodu Kopernika mieli wybrać „Toruńską Legendę”, w drugim zaś spośród 34 propozycji mieli wskazać „Wydarzenie Stulecia”. I tak oto na podium stanęła gen. prof. Elżbieta Zawacka „Zo”, jedyna cichociemna kobieta, kurier Komendy Głównej AK, Dama Orderu Orła Białego, oraz Radio Maryja, katolicka rozgłośnia, która od 1991 roku niestrudzenie umacnia w Polakach ducha modlitwy i jedności, krzepi serca i wlewa w nie miłość do Boga, człowieka i Ojczyzny.

Serdecznie gratulujemy tego jubileuszowego wyróżnienia i cieszymy się, że to właśnie z inicjatywy Założyciela Radia Maryja, o. Tadeusza Rydzyka CSsR, w 2001 roku powstała Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Deo gratias!

Za: www.wsksim.edu.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda