Home WiadomościZ kraju Pożegnania: br. Czesław Łączyński, O.Carm

Pożegnania: br. Czesław Łączyński, O.Carm

Redakcja

W nadziei Nieba 24 marca br. do Domu Ojca odszedł nasz Współbrat śp. br. Czesław Łączyński. Pan Bóg dał mu pielgrzymować na ziemi 81 lat, w tym 50 lat wzrastał ku Niemu żyjąc ślubami ubóstwa czystości i posłuszeństwa w Zakonie Braci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Br Czesław urodził się w 1937r. w Linnem, w powiecie rypińskim, nieopodal Sanktuarium Matki Bolesnej w Oborach. W 1966r. złożył podanie z prośbą o przyjęcie do Zakonu. W swej prośbie pisał, że w Karmelu chce „spłacić dług wdzięczności Bogu i Maryi”. Pierwsze śluby zakonne przyjął 26.06.1968 r., zaś na wieczność ślubował Bogu 28.06.1971 r. Przez ostatnie kilkanaście lat życia zakonnego brat Czesław mieszkał w klasztorze w Woli Gułowskiej pod czułą opieką Maryi w tutejszym sanktuarium. Pomimo wielu chorób i trudności ze zdrowiem cechowało go pogodne usposobienie. Potrafił z żartem i z humorem podchodzić do narastających problemów zdrowotnych, a przede wszystkim nikogo nimi nie obarczał. Zasnął cicho w przeddzień Wielkiego Tygodnia wierząc na spotkania ze Zmartwychwstałym Panem.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 28 marca br. w Sanktuarium Matki Bożej Gułowskiej w Woli Gułowskiej. Modlitwa Różańcowa w intencji br. Czesława odmówiona zostanie o 9.00. Msza św. Żałobna celebrowana będzie o godz. 10.00, po czym odprowadzimy ciało naszego Współbrata do karmelitańskiego grobowca na cmentarzu.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mi wieczne spoczywanie!  

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda