Home WiadomościZ kraju Pożegnania: br. Serafin Albin Zagata, albertyn

Pożegnania: br. Serafin Albin Zagata, albertyn

Redakcja

ś.p. brat Serafin - Albin ZagataW dniu 2 lipca 2016 w krakowskim szpitalu im. J. Dietla zmarł brat Serafin – Albin Zagata, albertyn.

Brat Serafin urodził się 24.02.1962 r. Ostrowsku, w powiecie nowotarskim. Po ukończeniu szkoły zawodowej (specjalność: ślusarz), odbyciu służby wojskowej i kilku latach pracy zawodowej w roku 1985 wstąpił do Zgromadzenia Braci Albertynów. Pierwszą profesję zakonną złożył w 1988 roku, a wieczystą w 1994. Brat Serafin posługiwał wśród bezdomnych i osób niepełnosprawnych w następujących domach Zgromadzenia: Dom Pomocy Społecznej w Bulowicach k/Kęt, Dom Pomocy Społecznej w Częstochowie, Przytulisko w Krakowie oraz w ostatnim czasie w Domu Pomocy Społecznej w Ojcowie. Przebywał również w domach pustelniczych Zgromadzenia na Kalatówkach oraz w Częstochowie (tam pełnił funkcję przełożonego).

Od kilkunastu lat ciężko chorował (choroba nowotworowa). W tym czasie dał przekonywujące świadectwo chrześcijańskiej radości i zawierzenia Bogu. Dopóki siły fizyczne mu pozwalały włączał się w posługę potrzebującym.

Prosimy o modlitwę w intencji ś. p. brata Serafina.

Br. Albertyni

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda