Home WiadomościZ kraju Pożegnania: br. Tadeusz Trojanowski OFMCap

Pożegnania: br. Tadeusz Trojanowski OFMCap

Redakcja

3 lutego 2020 r. w Łomży, w wieku 68 lat, w zakonie 46 lat, w kapłaństwie 42 odszedł do Pana br. Tadeusz Trojanowski OFMCap

Przyszedł na świat w Łomży, w rodzinie Szymona i Julii, 31 stycznia 1952 r. Od najmłodszych lat był ministrantem w łomżyńskim klasztorze, gdzie odkrywał swoje powołanie. W wieku 20 lat rozpoczął nowicjat. “Uprzejmie proszę Przewielebnego Ojca Prowincjała o przyjęcie mnie do zakonu kapucynów. Decyzję swoją przemyślałem i przemodliłem. Z zakonnikami łomżyńskimi spotykałem się już od kilkunastu lat jako ministrant. Życie zakonne podoba mi się. Mam nadzieję, że wszystkie trudności pokonam” – pisał w podaniu o przyjęcie do zakonu. Pierwszą profesję złożył 15 sierpnia 1973, a wieczystą 26 września 1976. Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1977.

Był katechetą, duszpasterzem młodzieży, moderatorem pierwszych oaz w Serpelicach, wikarym, gwardianem i proboszczem. Pracował w Białej Podlaskiej, Lublinie, Olsztynie, Krynicy Morskiej,  a także kilka miesięcy na Białorusi. Ostatnie dziesięć lat spędził w Łomży. Cierpliwie znosił niedomagania związane z chorobami. Obchodził srebrny jubileusz życia zakonnego i kapłaństwa.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę, 5 lutego 2019 o godz. 12:00 w naszym kościele w Łomży. Złożenie ciała do grobu na cmentarzu przy ul. Kopernika.

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda