Home WiadomościZ kraju Pożegnania: br. Włodzimierz Stanisław Lech OFMCap

Pożegnania: br. Włodzimierz Stanisław Lech OFMCap

Redakcja

kapucyni.plDnia 13 kwietnia 2016r. w wieku 90 lat, 67 roku życia zakonnego i 63 kapłaństwa odszedł do Pana br. Włodzimierz Stanisław Lech OFMCap, prezbiter Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Przebieg uroczystości pogrzebowych:
Sobota, 16 kwietnia 2016, w kościele parafialnym pw św. Antoniego przy ulicy Ludowej 20 w Pile:
– godzina 10.30: Różaniec w intencji zmarłego
– godzina 11.00: Msza Święta pogrzebowa, a po niej uroczyste przejście w kondukcie pogrzebowym na cmentarz i złożenie ciała naszego współbrata w grobowcu zakonnym

Śp. Włodzimierz Lech, kapucyn (1926-2016)Br. Włodzimierz Lech urodził się 28 listopada 1926 roku w Terliczce. Na Chrzcie świętym otrzymał imię Stanisław. W 1948 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące byłych Więźniów Politycznych prowadzone przez siostry Boromeuszki w Łańcucie. W tym samym roku zdał egzamin dojrzałości i wstąpił do Zakonu Kapucynów.

Nowicjat, odbywany pod kierunkiem br. Apolinarego Borkowskiego, zakończył złożeniem pierwszej profesji zakonnej 29 sierpnia 1949 roku. Po ukończeniu nowicjatu rozpoczął Studium Filozoficzno-Teologiczne OO. Kapucynów w Krakowie. 2 września 1952 roku ślubował Bogu żyć na zawsze w posłuszeństwie, bez własności i w czystości, natomiast 21 marca 1953 roku przyjął z rąk bp. Franciszka Jopa Święcenia prezbiteratu.

Pierwszą placówką, na którą został skierowany przez przełożonych zaraz po otrzymaniu Świeceń, był klasztor Rozwadowski. Przebywał tam zaledwie kilka miesięcy, ponieważ szybko został przeniesiony na zachodnią część Polski, która w latach powojennych bardzo potrzebowała kapłanów. Pod koniec 1953 roku trafił do Bolkowa, gdzie został mianowany wikarym parafii i katechetą. Podobne funkcje pełnił w kolejnych latach w: Wołczynie, Dobiegniewie, Krzyżu Wielkopolskim, Kłodzku, Kożuchowie i Gorzowie Wielkopolskim.

W 1968 roku rozpoczął studia z teologii pastoralnej na Wydziale Teologicznym KUL, które zwieńczył otrzymaniem w 1974 roku tytułu magistra teologii. W latach ’70 ubiegłego wieku przemierzał całą Polskę z projektorem filmowym, by w różnych zakątkach naszego kraju wyświetlać filmy religijne i prowadzić misje ludowe.

W latach ’80 i ’90 pełnił funkcje misjonarza ludowego, duszpasterza chorych, opiekuna Róż Żywego Różańca dzieci, młodzieży i starszych oraz zainicjował budowę kościoła parafialnego w Terliczce.

W 1995 roku został skierowany do klasztoru w Pile, gdzie spędził jesień swojego życia. Zmarł w Pile 13 kwietnia 2016 roku.

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda