Home WiadomościZ kraju Pożegnania: Brat Adrian Wacław Brzózka OFM

Pożegnania: Brat Adrian Wacław Brzózka OFM

Redakcja
ofm.krakow.plW niedzielę 10 lipca w godzinach popołudniowych, w szpitalu w Pińczowie po długiej i ciężkiej chorobie, odszedł do Pana śp. br. Adrian Brzózka OFM. Przeżył 53 lata, w Zakonie 30 lat.

 

Śp. br. Adrian Wacław Piotr Brzózka OFM, s. Józefa i Ireny zd. Ficner, urodził się 10 marca 1963 r. w Turku (diecezja włocławska). Do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił w 14 sierpnia 1986 r. w Zakliczynie, gdzie odbył nowicjat. Pierwszą profesję zakonną złożył 15 sierpnia 1987 r. w Zakliczynie, profesję uroczystą 4 października 1991 r. w Krakowie. Pełnił posługę m.in. jako zakrystian, furtian, prokurator Kolegium Serafickiego w Wieliczce, wikariusz i ekonom Domu w klasztorach: w Przemyślu, Bieczu, Wieliczce, św. Antoniego w Warszawie, Zakliczynie, Warszawie – Mokotowie, Kazimierzu Dolnym, Brzezinach Łódzkich i Pińczowie. Od lipca 1993 r. do grudnia 1997 r. pracował na misjach na Ukrainie w Kowlu i Lubomlu. W grudniu 1997 roku uznany został przez władze Wołyńskiej Obłasti za „persona non grata” za wymowę wydanego na Ukrainie tomika wierszy, w którym byli funkcjonariusze KGB doszukali się rzekomo antyukraińskich akcentów. Laureat wielu krajowych konkursów poetyckich. Wiele wierszy publikował w prasie polskiej na Ukrainie i Litwie oraz w kraju – także w zbiorowych wydaniach książkowych. Wydał tomiki poezji: „Ciche wyznanie”, „Milczące cienie”, „Ziarno gorczycy”, „Czekanie na dotyk anioła”, „Powiedział: kochaj jesienne liście”, „Wracajmy do źródła” (aforyzmy), „Uchylam nieba okiennicę”, „Sny utraconej ziemi”, „Spowiedź ciszy”, „Łabędzie nad rozlewiskiem”„Logos” i „Via Dolorosa” (rozważania Drogi Krzyżowej).

Msza św. pogrzebowa rozpocznie się w czwartek 14 lipca o godz. 13.00 w Sanktuarium MB Mirowskiej w Pińczowie. Przed Mszą św. o godz. 12.30 Różaniec w intencji śp. br. Adriana. Po ostatnim pożegnaniu, ciało Zmarłego zostanie przewiezione do kaplicy naszego kościoła klasztornego pw. św. Marii Magdaleny w Koninie przy ul. Reformackiej 2. W piątek 15 lipca o godz. 10.00 odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku i złożenie ciała w grobowcu franciszkańskim na cmentarzu parafialnym w Koninie.

Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach śp. br. Adriana.

Za: www.ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda