Home WiadomościZ kraju Pożegnania: ks. Józef Źrebiec MS

Pożegnania: ks. Józef Źrebiec MS

Redakcja

saletyni.plWierząc w życie wieczne, z żalem informujemy, że w poniedziałek 18 lipca odszedł do Pana nasz współbrat ks. Józef Źrebiec MS.

Ks. Józef urodził się 16 września 1939 r. Do Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej z La Salette wstąpił w 1958 r. 25 września 1959 r. złożył pierwsze śluby zakonne, zaś profesję wieczystą 29 września 1962 r. w Dębowcu na ręce ks. prowincjała Stanisława Zawiszy MS. Został wyświęcony na kapłana 25 czerwca 1965 r. w Krakowie przez bpa Juliana Groblickiego.

Jego pierwszą placówką była parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance (1965–66), gdzie był katechetą. Przez kolejne dwa lata również był katechetą w Gdańsku-Sobieszewie. W latach 1968–71 był wikariuszem i katechetą w Resku. Następne 8 lat posługiwał w Kuźnicy Czarnkowskiej, najpierw jako wikariusz i katecheta (1971–73), potem jako superior i proboszcz (1973–79). Przez rok był katechetą w parafii w Rzeszowie, a w latach 1980–82 ekonomem w seminarium duchownym przy ul. Wiślnej w Krakowie. Przez następny rok posługiwał jako wikariusz i katecheta w Łętowem. W latach 1983–88 był wikariuszem i katechetą w parafii pw. św. Bartłomieja w Dębowcu. W 1988 r. powrócił do domu zakonnego w Trzciance, gdzie posługiwał do śmierci jako wikariusz, opiekun grup i wspólnot parafialnych, kapelan Domu Pomocy Społecznej. Przez długie lata był również odpowiedzialny za kancelarię parafialną. W 2015 r. obchodził złoty jubileusz kapłaństwa.

Pogrzeb naszego wspólbrata śp. ks. Józefa Źrebca odbędzie się w czwartek 21 lipca w Trzciance. O godz. 11.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela rozpocznie się wspólna modlitwa. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa, po której ciało zmarłego zostanie złożone w grobowcu zakonnym na cmentarzu komunalnym w Trzciance.

Pamiętajmy w modlitwie o śp. ks. Józefie. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

(gz)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda