Home WiadomościZ kraju Pożegnania: ks. Tadeusz Wilczyński CRL

Pożegnania: ks. Tadeusz Wilczyński CRL

Redakcja

W dniu 4 stycznia 2017 r. w klasztorze we Mstowie odszedł do Pana po długiej i ciężkiej chorobie nasz współbrat ś.p. ks. Tadeusz Wilczyński CRL.

Ks. Tadeusz Wilczyński CRL, syn Józefa i Józefy z d. Papuga, urodził się 12 lipca 1951 roku w Janowicach Wielkich. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Woli Rzędzińskiej naukę kontynuował w Szkole Zawodowej, a następnie w liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie-Mościcach, gdzie uzyskał maturę.

W 1981 r. rozpoczął nowicjat w Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich w Krakowie. Swoją pierwszą profesję zakonną złożył 26 września 1982 roku, a cztery lata później 21 września 1986 roku profesję wieczystą. Dnia 28 maja 1988 roku w kościele Bożego Ciała w Krakowie przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. biskupa Juliana Groblickiego.

Po święceniach prezbiteratu podjął  pracę duszpasterską jako katecheta i wikariusz w parafiach: w Drezdenku, Kamieniu, Rąpinie, Rudniku, Niegosławiu oraz Mstowie. Ostatnie lata życia posługiwał w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koninie (Archidiecezja Częstochowska) pełniąc tam urząd i funkcję proboszcza i dziekana.

Za lata ofiarnej posługi kapłańskiej dla wiernych oraz życia zakonnego w naszej wspólnocie Kanoników Regularnych Laterańskich wyrażamy Bogu wdzięczność naszymi modlitwami. Niech Miłosierny Jezus przyjmie naszego współbrata ks. Tadeusza Wilczyńskiego do chwały zbawionych w niebie.

Msza żałobna za ś.p. ks. Tadeusza Wilczyńskiego CRL zostanie odprawiona w piątek, 6 stycznia 2017 roku, w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Koninie o godz. 15.00.

Natomiast w sobotę, 7 stycznia 2017 we Mstowie w kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P. o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wacława Depo i następnie odprowadzenie ciała do grobowca zakonnego na cmentarzu parafialnym.

Za: www.kanonicy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda