Home WiadomościZ kraju Pożegnania: ks. Władysław Hoffmann SChr

Pożegnania: ks. Władysław Hoffmann SChr

Redakcja

chrystusowcy.plZ nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 26 maja 2016 r. w Puszczykowie odszedł do Pana ks. Władysław HOFFMANN SChr, wieloletni duszpasterz Polaków w Niemczech.

Ks. Władysław HOFFMANN SChr urodził się 9 czerwca 1928 r. w Gnieźnie. Do Towarzystwa Chrystusowego wstąpił  23 sierpnia 1949 r. Pierwszą profesję w Towarzystwie Chrystusowym złożył 8 września 1950 r. w Ziębicach, zaś dozgonną 8 września 1953 r. w Poznaniu. Dnia 15 kwietnia 1956 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. abpa Walentego Dymka. Po przyjęciu święceń pracował w: Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, Parafii pw. św. Józefa w Stargardzie Szczecińskim; był: prefektem Domu Studiów w Poznaniu, ekonomem generalnym Towarzystwa Chrystusowego, pomocnikiem duszpasterza w Ryszewku, administratorem Parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Chociwlu. W 1971 r. został skierowany do pracy duszpasterskiej we Francji, a rok później przeniesiony do Niemiec. Pracował kolejno w: Essen, Köln, Dusseldorf, Bochum. Przez szereg lat był ekonomem Prowincji pw. św. Józefa. W 2009 r. powrócił do Polski, od 2011 r. rezydował w Puszczykowie.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Władysława odbędą się 31 maja (wtorek) w Puszczykowie. O godz. 13.30 modlitwa różańcowa w intencji zmarłego w kaplicy pw. Chrystusa Uchodźcy w domu zakonnym Towarzystwa Chrystusowego (ul. Ks. Ignacego Posadzego 1). Msza Święta rozpocznie się o godz. 14.00.  Bezpośrednio po Eucharystii ostatnie pożegnanie na cmentarzu parafialnym w Puszczykowie i złożenie ciałą Zmarłego w kwaterze chrystusowców.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda